Chcesz osiągnąć sukces i cieszyć się jego owocami? Przyspiesz to. Już dziś odkryj sekret ludzi sukcesu!!!

Data dodania: 2009-06-29

Wyświetleń: 1926

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeczytałam dzisiaj jednego e-booka, poprzeglądałam kilka stron internetowych. Zaświtała w mojej głowie jedna myśl.

Chciałam się z Tobą podzielić tym czego się dzisiaj dowiedziałam. Potem stwierdziłam, a nuż może zrobię to jutro.. Wówczas przeczytałam kolejną historię i stwierdziłam – co masz zrobić dziś zrób teraz.

Nie ma sensu odkładanie na później. Rzeczy odłożone na później zdarza się, że bywają odłożone na zawsze.

A czas biegnie i nie prosi o przerwę.


Wczoraj, jak i zresztą dzisiaj czytałam o czynnikach powodujących sukces. Wielu znawców tematu odwołuje się do siły planowania, do wyznaczania sobie celów.


Proponują aby cele spisywać sobie na kartce. Według tych autorytetów cele spisuje bardzo niewiele osób. Ci, którzy to czynią częściej odnoszą sukces w życiu. Z pewnością niejednej osobie, spisywanie celów wydaje się czymś dziwnym, zabawnym.


Tylko, kiedy sięgam pamięcią wstecz do tego co udało mi się osiągnąć zawsze miałam opracowany plan działania. Zauważ, jak będzie przebiegał Twój dzień, ile rzeczy zdążysz załatwić mając je wpisane w kalendarzu. A jak niewiele udaje się zrobić wtedy, kiedy w kalendarzu jest pusto. Ile rzeczy zdarza Ci się wówczas zapomnieć?


Warto planować to, co chce się osiągnąć. Po co? Po to, by nie zapomnieć o tym, jak o niewpisanym terminie.


I ta pozornie błaha czynność nie jest wcale taka prosta. Zastanowienie się nad tym czego tak naprawdę chcę od życia wymaga wiele. Wymaga odwagi. Często za wytyczonym celem kryje się kręta droga. Zdarza się, że lęk przed zmianami jest tak silny, iż hamuje wyznaczanie celów.

Warto jednak wyjść poza siebie i zrobić to. Czas biegnie. Im szybciej zabierzesz się za opracowanie tego, czego chcesz od życia, tym szybciej to osiągniesz.


Chcesz podzielić się swoimi celami z innymi? Wypełnij poniższą ankietę.

Ankieta


Wyniki

Jeżeli trudno jest Ci zabrać się za stworzenie Twoich celów zapisz się do Newslettera. Wraz z zapisem dotrzymasz e-booka poświęconego temu tematowi.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena