Obecnie by nie płacić prowizji za kredyt i mieć niższą marżę najlepiej w banku, w którym staramy się o pożyczkę założyć konto osobiste, czy wziąć kartę kredytową. Wtedy nasz kredyt może być nawet o 72 tysiące tańszy.

Data dodania: 2009-06-09

Wyświetleń: 2148

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie, by nie płacić prowizji za kredyt i mieć niższą marżę najlepiej w banku, w którym staramy się o pożyczkę, założyć konto osobiste, czy wziąć kartę kredytową. Wtedy nasz kredyt może być nawet o 72 tysiące tańszy.

Największy bonusy z tego tytułu można uzyskać w Multibanku oraz Nordea Banku i Polbanku. Zakup dodatkowego produktu może być ponadto sposobem na uniknięcie prowizji z tytułu kredytu. Tak jest w GE Money Banku, Millennium i PKO BP.

Obliczenia dotyczyły kredytu na 300 tys. z minimum 25-proc. wkładem własnym, zaciąganym na 30 lat. Dziennikarze Dziennika pytali o standardową marżę i prowizję i możliwości ich obniżenia. W przypadku marży gotowość wysokiej obniżki, o 1 pkt. proc., zadeklarowały Nordea Bank i Polbank. W pierwszym z nich standardowa marża dla kredytu z naszego przykładu wynosi 2,7%. Kredytobiorca, który otworzy w banku ROR, kupi kartę kredytową oraz ubezpieczenie majątkowe w towarzystwie współpracującym z bankiem, może dostać ofertę marży na poziomie nawet 1,7%. Z kolei w Polbanku, gdzie standardowa marża to 3,8%, warunkiem skorzystania z niższej stawki jest założenie konta bankowego. Sporą obniżkę marży, maksymalnie o 0,7 pkt. proc. oferuje też Deustche Bank (standardowa marża to 2,1%) kredytobiorcom, którzy skorzystają z linii produktów inwestycyjno-ubezpieczeniowych DB Inwestuj w Przyszłość.

Przy obniżeniu marży o 1 pkt. proc. teoretyczna rata kredytu w Nordea Banku z marżą 2,7% to 2063 zł. Natomiast rata przy marży 1,7% to 1863 zł, zatem o 200 zł mniej. Przy założeniu stałości oprocentowania przez 30 lat oznacza to niższy o 72 tys. zł koszt kredytu. W kalkulacji trzeba jednak uwzględnić koszt zakupu dodatkowych produktów.

By otrzymać zniżkę, z wybranych produktów trzeba faktycznie korzystać.

Tekst ze strony Tanie-kredyty.com.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena