Medycyna alternatywna proponuje zachowanie prostych zasad natury, gwarantując zdrowie człowieka, jak i środowiska naturalnego.

Data dodania: 2009-05-20

Wyświetleń: 2136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Medycyna Alternatywna z angielskiego brzmi bardzo podobnie- Alternative Medizin ściśle związana jest z regionem pochodzenia rośliny, a regionem występowania schorzenia. Tak na przykład choroby charakterystyczne dla środkowej Europy, najskuteczniej leczy się ziołami, pochodzącymi z tego samego regionu. W brew naszym opiniom, naturalne środowisko skonstruowane jest w doskonały sposób. To przez naszą ignorancję i nie wiedzę staramy się łamać prawa natury.
Idea świata przyrodniczego, którego nieodłączna częścią jest człowiek, jest prosta. Człowiek powinien jeść rośliny zebrane w okolicy swojego siedliska. Nie ma żadnego uzasadnienia, dla ściągania roślin spożywczych, jak i leczniczych z innych zakątków świata, skoro te najskuteczniejsze rosną w naszych ogródkach.
Człowiek od wieków zdaje się nie rozumieć tej prostej zależności, i poszukuje szczęścia dużo dalej, niż faktycznie trzeba.
Istota medycyny alternatywnej to wbrew temu, co sugeruje nazwa, wcale nie jest innowacyjna, a wręcz przeciwnie. Propaguje się tutaj „powrót do korzeni” i szanowanie prostych zasad natury. Jedną z takich zasad jest: jedz to, co udało ci się wyhodować. Trzymanie się tak banalnych reguł gwarantuje zdrowie i równowagę środowiska naturalnego, nawet jeśli ktoś w to wątpi.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena