Ziołolecznictwo stanęło przed dużym wyzwaniem, odnalezienia skutecznego sposobu zamykania ziół wraz z ich medycznymi właściwościami, w łatwe do połknięcia pigułki.

Data dodania: 2009-05-18

Wyświetleń: 2759

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Herbs to słowo pochodzące z angielskiego, i oznacza zioła. Zioła z kolei nazywane inaczej roślinami leczniczymi, czyli z kolei Medicinal plants. Jakkolwiek jednak by tego nie nazywać to wszystko obraca się w temacie zdrowia, Herbs to specjalnie wyselekcjonowane, wysoko aktywne rośliny. Wiedza o nich pochodzi z tysięcy lat praktyki. Doświadczenia zebrane przez wieki funkcjonowania medycyny ludowej, dają nam podstawy do tworzenia coraz to doskonalszych form medykamentów. Dodatkowo, przy wykorzystaniu nowych technologii oraz wiedzy i doświadczenia naszych przodków, można z coraz większym powodzeniem, tworzyć produkty wysokiej jakości i równie wysokiej skuteczności.
Pod płaszczykiem ziół zamykamy w potocznym rozumieniu, całe rzesze roślin bardziej, bądź mniej użytecznych medycznie. Ze względu na lata praktyk, oraz różnorodność stosowanych terapii, nazwa zioła kryją w sobie szeroką gamę roślinności.
Wyodrębnić można kilka podstawowych gałęzi ziołolecznictwa. Główną cechą różnicującą jest tutaj region występowania. W zależności od tego ukierunkowane jest ich działanie na schorzenia specyficzne w danym rejonie. Występowanie bowiem, chorób uzależnione jest również od rejonu ich pierwotnego pochodzenia. Inne choroby nękają pigmejów z południowej Afryki, inne zaś dolegliwości charakterystyczne są dla przeciętnego Europejczyka. Ze względu jednak na migrację ludności, również i choroby migrują. Powstała, zatem duża potrzeba przygotowywania specyfików ziołowych, które można by udostępnić obywatelom na całym świecie. Głównym problemem w tej kwestii jest fakt, że duża część skutecznych specyfików, bazuje na Świerzych roślinach. Próba przetwarzania roślin do formy proszku bądź wywaru, powodowało utratę dużej części jego właściwości medycznych.
W tej gestii duży wkład ma nowoczesna technologia. Zatem wykorzystywane ostatnio właściwości temperatury ciekłego azotu, dające tak znamienite efekty, okazuje się być drogą rozwojową, która wyznaczy nowy kierunek medycynie naturalnej. Umożliwi jednocześnie jej wzmocnienie w pozycji w stosunku do konwencjonalnego podejścia do tematu leczenia.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena