Medicinal plants to dary natury, które ludzkie prze tysiące lat praktyk nauczyli się prawidłowo wykorzystywać. Doświadczenie szamanów i znachorów wykorzystuje się we współczesnej medycynie z pożytkiem dla pacjenta zdrowia i kieszeni.

Data dodania: 2009-05-15

Wyświetleń: 2343

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Medicinal plants to określenie pochodzące z angielskiego i oznacza nie więcej i nie mniej jak rośliny lecznicze. Do tej kategorii zaliczamy wszelkie zioła, część przypraw oraz owoce i warzywa, które mają ponadprzeciętny wpływ na nasze zdrowie. Tak na przykład aloes, pomimo, iż w niektórych regionach świata, stosowany jest również jako pokarm codzienny, to dzięki swoim leczniczym właściwościom uznawany jest za roślinę leczniczą. Równie zbawienne działanie medyczne posiada np. czosnek, albo imbir. Każda z tych roślin posiada właściwości para-medyczne, które przy odpowiednim zastosowaniu dają niezwykłe wyniki. Medicinal plants to olbrzymia grupa roślin, która powstała na skutek wielu tysięcy lat doświadczeń i praktycznego stosowania w medycynie ludowej.
Bogactwo wiedzy uzyskane od szamanów, domowych lekarzy i różnego typu medyków daję nam dzisiaj możliwość ulepszania i modernizowania współczesnej medycyny, z pożytkiem dla pacjentów. Na szczęście coraz większa część lekarzy daje się przekonać do stosowania, tych tradycyjnych metod, co z kolei pociąga za sobą rozliczne badania medyczne, które oficjalnie potwierdzają starą prawdę. Medycyna naturalna powoli przenika do medycyny konwencjonalnej, granica pomiędzy tymi niegdyś obcymi sobie dziedzinami staję się coraz cieńsza. Pozostaje nam mieć nadzieję, że kiedyś ta granica zniknie bez śladu, a naukowcy przestaną ograniczać się własnymi aspiracjami i ambicjami, a zaczną w pełni wykorzystywać czas i wiedzę z pożytkiem dla potrzebującego.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena