Wielkimi krokami zbliża się lato. Za oknem coraz cieplej, słonko radośnie nam przygrzewa … Czy jesteśmy gotowi na opalanie ? Jednak jak co roku, pojawia się problem – nieznośne pozostałości po zimie – wałki tłuszczu.

Data dodania: 2009-05-13

Wyświetleń: 2539

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Już niedługo lato w pełni. Wszyscy wiemy, że jedną z najlepszych rzeczy jakie przynosi ze sobą lato to możliwość radosnego eksponowania naszych ponętnych, opalonych ciał. Jednak jak co roku, pojawia się problem – nieznośne pozostałości po zimie – wałki tłuszczu. Mniejsze lub większe, w równym stopniu znienawidzone przez kobiety i mężczyzn są prawdziwą zmorą. Pobyt na plaży nie jest już tak przyjemny gdy z zazdrością patrzymy na pięknie wyrzeźbione ciała dookoła nas. Jednak nie ma co płakać, czasu jeszcze jest trochę i można z tym coś zrobić! Odchudzanie to długi proces więc by uzyskać jak najlepszy efekt powinniśmy zacząć jak najszybciej.
Są tak naprawdę 2 rzeczy które możemy zrobić: więcej się ruszać i mniej (bądź mądrzej) się odżywiać. Dieta to temat rzeka na osobny artykuł czy nawet serię artykułów. Co do ruchu – przy w większości siedzącym trybie życia, przy 8 godzinach w pracy przy biurku, wysiłek fizyczny potrzebny jest nam głównie ze względów zdrowotnych. Otyłość i nadwaga, które mogą być bezpośrednim efektem braku ruchu, są częstymi przyczynami wielu chorób serca i układu krążenia. Dlatego też pamiętajmy, że poprzez ćwiczenia nie tylko doprowadzamy naszą sylwetkę do porządku, ale również dbamy o zdrowie. Okazji do ruchu jest zresztą coraz więcej. Jak grzyby po deszczu powstają w większości miast siłownie i kluby fitness. Budowane są ścieżki rowerowe. Z roku na rok zwiększa się również liczba dostępnych dla wszystkich basenów i kąpielisk. To wszystko sprawia, że tak naprawdę jedyną wymówką od ćwiczeń jest lenistwo. A nie jest tajemnicą, że to żadna wymówka

Licencja: Creative Commons
0 Ocena