„Slumdog. Milioner z ulicy” to film, który zdominował tegoroczną ceremonię rozdania Oscarów.

Data dodania: 2009-05-12

Wyświetleń: 2472

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Slumdog. Milioner z ulicy” jest filmem, który zdominował tegoroczną ceremonię rozdania Oscarów. Wywołał on ogromne wrażenie nie tylko na widzach, ale także na krytykach filmowych. Historia opowiada o niczym innym jak o życiu. O życiu bez oszustw, efektów specjalnych... o losie biednego chłopca ze slumsów, który marzy o tym aby kiedyś doczekać się godnego życia na poziomie.

Jamal Malik - 18-letni chłopak z Bombaju bierze udział w indyjskiej edycji "Milionerów" i czeka go ostatnie pytanie do maksymalnej wygranej. Ze względu na to, że prowadzącemu program ciężko uwierzyć, ze Jamal doszedł tak daleko bez oszustw, nasyła na niego policję. W tym momencie odsłania się przed nami zaskakująca i dość mocna historia młodego chłopaka, któremu odpowiedzi na pytania udzieliło samo życie. Świat wykreowany na tle krajobrazów Bombaju zachwyca wszystkich nie tylko ze względu na ukazanie Indii bez przepychu, rozmachu i blasków do jakich przyzwyczajeni jesteśmy po filmach bollywoodzkich, ale także dzięki prawdziwym emocjom zwykłych ludzi.

Film zaskarbił sobie sympatię także dzięki genialnej ścieżce dźwiękowej, która została nagrodzona i do zapoznania z którą serdecznie zapraszam. Czy „Slumdog. Milioner z ulicy” zasłużył sobie na aż tyle Oscarów? Najlepiej przekonać się samemu. Jeśli więc przegapiłeś ten film w kinie, wybierz się do najbliższej wypożyczalni DVD.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena