Maj to miesiąc dedykowany nie tylko maturzystom, nie można zapomnieć o braci studenckiej, która ten miesiąc upodobała sobie szczególnie do zabaw, hulanek i swawoli. Jednak nigdzie nie jest powiedziane, że trochę starsi „absolwenci” lub przyszli żacy nie mogą w tych licznych imprezach brać udziału.Zobacz: http://www.sybil.pl/juwenalia

Data dodania: 2009-05-07

Wyświetleń: 1856

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warto zagłębić się w ofertę przygotowaną przez uczelnie w całej Polsce. Począwszy od wielbicieli klubowych brzmień: w Warszawie Bobonalia w Klubie Radio Luksemburg 9 maja, we Wrocławiu 12 maja Noc Dj-ów na Wittigowie – czyli akademickim miasteczku Politechniki Wrocławskiej kończąc na Poznaniu gdzie 29 maja na Łęgach Dębińskich nad Wartą zagrają liczni Dj-e).
Także studentom zawdzięczamy renesans muzyki chodnikowej, inaczej zwanej disco polo, bo nie ma prawdziwych juwenaliów bez koncertów Shazzy czy Boysów – 22 maja ci drudzy zagoszczą na juwenaliach w Białymstoku, a wcześniej, już 9 maja, disco polo zabrzmi we Wrocławiu w trakcie corocznej imprezy na Polach Marsowych.
W Krakowie rozerwać się będą mogli wielbiciele kabaretów, tam przygotowano aż dwie imprezy ze skeczami w roli głównej: 8 i 9 maja na Rynku oraz w Rotundzie rządzić będą m.in. kabaret Limo, Skeczów męczących oraz laureaci tegorocznej PAKI.
Juwenalia to nie tylko piwo i koncerty
Poszukiwaczom doznań kulturalnych, bo juwenalia to nie tylko piwo i koncerty na świeżym powietrzu, dedykowane są poznańskie Artenalia, gdzie będzie można wziąć udział w wydarzeniach związanych z tańcem, fotografią, malarstwem, rzeźbą i wieloma innymi aspektami związanymi z artystyczną twórczością studencką. Dla wielbicieli sztuk wizualnych Szczecin przygotował na 26 maja Studencki Przegląd Filmów Niezależnych i Alternatywnych Student’s Off Film Festival 2008.
Tradycyjnie nie może w całym kraju zabraknąć ostrzejszego brzmienia, w tym roku prym wiodą koncerty Kultu, Comy, Happysad, Myslovitz i wielu innych spod znaku muzyki rockowej (koncerty m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Olsztynie, Opolu, Katowicach).
Wiele imprez juwenaliowych odbędzie się pod znakiem kultury hip-hopowej – 7-8 maja w Trójmieście w ramach AWFaliów inwazja hip hopu – zawody freestylowe, przegląd młodych talentów i koncert O.S.T.R., a 22 maja w Szczecinie zaprezentują się publiczności Donguralesko, ELDO, MOLESTA, SOKÓŁ & PONO, 23 maja w Białymstoku zagrają Vavamuffin, Fisz Emade, Abradab.
Imprez wszelakich jest znacznie więcej, żeby nie zgubić się w gąszczu propozycji odsyłamy Państwa na stronę http://www.sybil.pl/juwenalia


Licencja: Creative Commons
0 Ocena