Tegoroczna majówka przypada w części na sobotę i niedzielę. Za mało na dalszy wyjazd, o zagranicy nie wspominając przy obecnym kursie Euro. To dobry czas na fajną imprezę w okolicy, wsiądźmy zatem w samochód i spontanicznie wybierzmy się na koncert, festiwal, plenerową imprezę. W wyborze pomóc nam może interaktywna mapa na www.sybil.pl/majowka

Data dodania: 2009-04-29

Wyświetleń: 1605

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Długi weekend może być dobrym pretekstem, żeby nadrobić zaległości koncertowe lub festiwalowe. Tym bardziej, że miasta i gminy stanęły na wysokości zadania i przygotowały ciekawe wydarzenia.
GWIAZDY I KONCERTY
W tym czasie będziemy mieć dwa koncerty gwiazd, o których nie wypada nie wspomnieć : Simply Red zagra w Warszawie (3 maja) a Deep Purple we Wrocławiu (1 maja).
Ale rodzime gwiazdy też dopiszą, oto we Wrocławiu pod hasłem 3-majówka 2009 "Same gwiazdy, żadnych supportów, czyli najlepsze polskie zespoły na najlepszej imprezie w ro(c)ku wystąpią: O.S.T.R., Strachy na lachy, Happysad, Big Cyc, T.Love.
Dla starszych nastolatków w Kielcach organizatorzy przygotowali nie lada rarytas: z okazji 50-lecia polskiego rock’n’rolla 3 maja w kieleckim amfiteatrze wystąpią legendy polskiej sceny muzycznej: Trubadadurzy, Halina Frąckowiak, No To Co, Wojciech Korda, Skaldowie, Stan Borys, Żuki. Koniecznie bądźcie w Kielcach już 1 maja, bo to tu zagra Lady Pank symfonicznie!
Dla tych wszystkich, którzy majowy weekend spędzą nad polskim morzem polecamy świetną imprezę w Gryfinie koło Szczecina. Przez trzy dni (piątek – niedziela) czeka nas spora dawka muzy i humoru, a dużym skrócie będą to: KAZIK & BULDOG, kabaret PARANIENORMALNI, MR ZOOB, GOLEC Orkiestra, kabaret NEO-NÓWKA, MARYLA RODOWICZ.
Po drugiej stronie Polski 1 maja w Zakopanem zagra Fisz Emade.
A na innych terenach górzystych, choć wcale nie tak daleko od Zakopca wszechobecny FEEL ( z Iwoną Węgrowską) – tym razem w Karpaczu w sobotę 2 maja. Też warto
FESTIWALE staną raczej pod znakiem tańca
Będą aż trzy: VIII Salsa Majówka: Festiwal Latynoskich Rytmów (Trójmiasto) - 3 dni tanecznego szaleństwa: warsztaty, imprezy, pokazy tańca; III Majowy Festiwal Muzyczny (Kazimierz Dolny, lubelskie) - muzyka klasyczna w wykonaniu znanych artystów scen operowych, Hip Hop Groove Festival Białystok czyli długi weekend hip-hopowy.

HISTORIA W WERSJI PLENEROWEJ
Jak kraj długi i szeroki odbywają się tradycyjne turnieje rycerskie i jarmarki średniowieczne: np. Turniej Rycerski na dworze Konrada Mazowieckiego (1-2 maja) Zamek Czersk - mazowieckie, Majówka Rycerska 2009 Zamek Kliczków (1-3 maja) dolnośląskie, Obóz Średniowieczny - zamek w Bytowie (pomorskie)…
Dla fascynatów historii: POKAZ BATALISTYCZNY "KIERUNEK BERLIN-OPERACJA ŁUŻYCKA" IV EDYCJA (1-3 maja) mazowieckie, VII Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych "Zamek w Rydzynie 2009"(wielkopolskie).
I jeszcze jarmarki: Jarmark "Pamiątki historii" pomorskie, a także VI Podkarpacki Jarmark Turystyczny.

Oczywiście lokalnych imprez jest dużo, dużo więcej. Wiele miast stanęło na wysokości zadania, żeby jego mieszkańcom umilić trochę czas, bo ileż można grillować
Więcej informacji na www.sybil.pl/majowka - jest to specjalnie przygotowana strona z mapką (wybierz województwo i zobacz co akurat będzie w Twojej okolicy, trochę dalej i dalej… zachęcamy do spontanicznych decyzji).
Zespół redakcyjny www.Sybil.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena