Odkryj pewne zaskakujące fakty na temat ogólnopolskiego projektu, który może odmienić polską edukację!

Data dodania: 2009-05-04

Wyświetleń: 1860

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest Projekt Geniusz?

Edukacyjny Projekt Geniusz – jest ogólnopolskim przedsięwzięciem, mającym na celu zwiększenie możliwości rozwoju polskiej młodzieży. Zaczynamy już od początków edukacji, prowadząc darmowe szkolenia (szybkie czytanie, techniki pamięciowe, mapy myśli) w placówkach oświatowych. Szkolenia z szybkiego czytania cieszą się wśród uczniów dużym uznaniem i pomagają osiągać lepsze rezultaty w nauce, co przekłada się również na pozycję szkoły w ogólnych rankingach.

Założenia Projektu

System edukacyjny, zarówno w Polsce jak i na świecie nie jest dopracowany, co jest oczywiste. Dzieci przychodząc do szkoły, od samego początku muszą uczyć się konkretnych przedmiotów, natomiast nie są uczone jak się uczyć. To tak, jakby wrzucać ludzi na głęboką wodę zamiast uczyć, jak pływać...

Sposoby szybkiej nauki takie jak techniki pamięciowe, mapy myśli, czy ogólne wskazówki pomijane są zupełnie. Drugi problem, to uczenie czytania z subwokalizacją i niewielką prędkością (w Polsce jest to 180-220 s.n.m. dla osób dorosłych).

Przedmioty poruszające kwestie sposobów nauki, pojawiają się dopiero pod koniec procesu edukacji na ostatnich latach studiów (i to na niewielu kierunkach!). Jednak wtedy – na szybką naukę jest już za późno. Wiele osób zniechęconych miernymi wynikami wykazuje problemy psychiczne, a niektórzy uczniowie kończą naukę na etapie gdy nie muszą już jej kontynuować.

Projekt Geniusz ma w założeniach wpłynąć na system edukacji i jego poprawę
(na początku w sposób bezpośredni – darmowe lekcje w szkołach, a następnie w sposób pośredni – przez ministerstwo). Będziemy postulować o wprowadzenie do programu nauczania przedmiotów związanych ze sposobami nauki, dostosowaniem nauki do typu uczącego się (system reprezentacyjny: kinestetyczny, wizualny, wzrokowy), technikami pamięciowymi (mnemotechniki), mapami myśli, koncentracją i szybkim czytaniem.

Zasięg Projektu

Od września 2008 r. w prowadzonych przez nas zajęciach (szybkie czytanie, 45-minutowe lekcje w szkołach) wzięło udział ponad 11.180 uczniów z 36 szkół w całej Polsce. Podczas tych zajęć , uczniowie przyśpieszali tempo swojego czytania średnio o 78%!

W ramach Projektu, prowadzone są też pełne - 16 godzinne szkolenia dla wszystkich grup wiekowych

Do chwili obecnej, pomimo że jest to nowy projekt na rynku polskim, wzięły w nim udział
już 782 osoby (414 uczniów i 268 osób dorosłych).

Średnie tempo czytania wszystkich uczestników wynosiło:
- przed szkoleniem - 178 słów na minutę (przy 75% zrozumienia tekstu).
- po szkoleniu - 1115 słów na minutę (przy 77% zrozumienia tekstu)

Szkolenia odbywają się z ramienia ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, dlatego ceny są wyjątkowo konkurencyjne (średnio o połowę lub 2/3 tańsze niż na rynku).

Więcej informacji: Oficjalna strona Projektu: www.projektgeniusz.pl

Pozdrawiam,
Marcin Kijak
Certyfikowany trener szybkiej nauki i czytania
Licencja: Creative Commons
0 Ocena