Branża transportu wewnętrznego i logistyki magazynowej wyraźnie obniżyła swoje apetyty na wzrost sprzedaży na nowe i używane wózki widłowe oraz akcesoria . Utrzymuje się tendencja spadkowa - koniec roku, listopad 2009

Data dodania: 2009-05-14

Wyświetleń: 2550

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wózki Widłowe a Kryzys….

Branża transportu wewnętrznego i logistyki magazynowej wyraźnie obniżyła swoje apetyty na wzrost sprzedaży na nowe i używane wózki widłowe oraz akcesoria . Utrzymuje się tendencja spadkowa - koniec roku, listopad 2009 – pora na inwestowanie w maszyny i urządzenia nie przyniosła oczekiwanych zamówień na widlaki.

Gospodarka krajowa, która zwalnia, wręcz zatrzymuje procesy produkcyjne, bankrutujące firmy, nie zlecają panterom serwisowania / modernizacji swojego parku maszynowego, w tym wózków widłowych.
Brak wymiany podstawowych, zużywających się od normalnej eksploatacji sztaplarki; wideł, ogumienia czy prostego przeglądu okresowego ( spadek przepracowanych Mth) powoduje znaczny spadek obrotu pieniądza na rynku. Brak wykonywanych usług ogranicza zatrudnienie mechaników w serwisach wózków widłowych. Brak zamówień na wymianę zużytych części zamiennych czy szkoleń na operatorów wózka powoduje marazm na rynku.

Kursy walut.

Znacząco wpłynął na sprzedaż nowych wózków widłowych – szczególnie marek chińskich. Wysokie ilości zamówionego produktu w czasach taniego dolara, zapłata po realnych kursie spowodowało wzrost cen nowych chińskich widlaków.
Wiele firm zamawiających wózki widłowe, których ceną są podawane w EURO, a które posiadają konta bankowe w obcych walutach, zręcznie tę możliwość wykorzystali, i zamówiły widlaki, nie tracąc na wysokich kurach walut.
I znów wrosło zainteresowanie używanymi wózkami widłowymi po gruntownej renowacji, UDT, często z 2-letnią gwarancją oraz transportem specjalistycznym. Znacząca ilość na placach i magazynach wpłynęła na ich obniżkę – z korzyścią dla potencjalnych Klientów.

Na ratunek.

Brak decyzji na zakup nowego wózka do firmy, podyktowany ostrożnością, powoduje, iż firmy znalazły sposób bezpieczny i stosunkowo tańszy od zakupu wózka – Wynajem Wózków Widłowych.
Wynajem na dowolny czas i w dowolne miejsce, często wózki z UDT, oraz możliwością wykupu – w każdej chwili . Firmy dostarczają widlaki, na życzenie wraz z operatorem i umową serwisową.

Spotykamy coraz częściej wynajmy wózków w rocznikach do 4 lat, co świadczy o docenieniu usługi wynajmu wózków widłowych dla firm, w Polsce. Klient ma do wyboru każdy rodzaj wózka, napęd oraz udźwig wózka widłowego, z transportem specjalistycznym.

W miesiącu kwietniu 2009 – informacje własne Portalu SZTAPALRKA.pl – rynek sprzedaży wózków widłowych oraz serwisowanie zaczął powoli się rozpędzać – coraz więcej firm oferujących wózki i serwis, sprzedaje wózki z własnych magazynów – nie robiąc zakupów w UE – powód; utrzymujący się wysoki kurs walut.
Zbliżający się okres wakacyjny, dwa ostatnie lata – duże zainteresowanie i sprzedaż sztaplarek, w tym okresie – pokaże branży techniki magazynowej dalsze działanie kryzysu , a może wręcz przeciwnie….

Autor Maciej Serafin
Licencja: Creative Commons
0 Ocena