Metod na zarabianie pasywne jest sporo. Jest więc realnym aby każdy mógł tak zarabiać. Wystarczy wiedzieć gdzie i czym się zająć.

Data dodania: 2009-04-25

Wyświetleń: 4576

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego artykuł na ten temat?

Otóż od pewnego czasu zafascynowała mnie sama myśl o tym, że każdy bez wyjątku może zarabiać w sposób pasywny. O co tak naprawdę chodzi? O wpływy na konto niezależnie od pory dnia i od tego co aktualnie robimy.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o pasywnym zarabianiu, to przyznam, nie było to dla mnie nic specjalnego. Dlaczego? Bo nie znałem ani jednego sposobu na to aby móc generować pasywne przychody.

Do dnia dzisiejszego znam kilka, które działają. Rzecz jasna możliwości jest sporo. Nie można tu mówić o tym czy jedna metoda jest lepsza od drugiej, gdyż każdy z nas preferuje inne sposoby zarabiania i tematy, w których można zarbiać pasywnie.

W „Jednominutowym milionerze” przeczytałem, że głównych dróg do niezależności finansowej jest 4. Są to: firma, inwestycje, internet i nieruchomości. Jestem przekonany, że w każdej z nich można zrobić spore pieniądze.

Nie chcę tutaj czegokolwiek reklamować ani pisać czym ja się zajmuje, bo nie o to chodzi. Mogę jedynie podać przykłady na to, że można chociażby od dziś zacząć w każdej dziedzinie.

Jeśli chodzi o firmę, to sądzę (to oczywiście moje zdanie), że MLM jest dobrym rozwiązaniem. Czy najlepszym? Zależy kogo by o to pytać. Na pewno jednak jednym z najbardziej przystępnych ze względu na koszty początkowe.

W temacie inwestycji możliwości również jest wiele. Mi akurat przypadł do gustu FOREX a więc giełda walutowa, ale jak wspomniałem wyżej opcji jest znacznie więcej.

Internet to na początku na pewno programy partnerskie. Dziś jest ich naprawdę sporo i ten temat obejmuje wiele branż, więc każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Druga sprawa to ZERO inwestycji, co sprawia, że jest to naprawdę atrakcyjny temat.

Oczywiście własny biznes w internecie też jest dobrym pomysłem, jeśli akurat taki mamy :-) Może to być np. własna e-książka. Może wydać się to nieprawdopodobne ale w Stanach Zjednoczonych są ludzie, którzy zarobili naprawdę spore pieniądze na jednej jedynie publikacji. Skoro tam potrafią to i u nas też się da :-)

Nieruchomości wyjaśniać nie trzeba, choć myślę, że dobrze byłoby zasięgnąć odpowiedniej informacji. Robert Kiyosaki nie jest jedynym w tej branży ale poznać jego publikacje byłoby rozsądnym posunięciem.

Najważniejsze jest teraz wybrać swoją branżę i działać. Świetnie byłoby gdyby to co wybierzemy, było naszą pasją, bo wtedy na efekty nie trzeba będzie długo czekać a praca będzie przyjemnością a nie złem koniecznym jak to bywa w większości pracowników etatowych niestety.

Dla tych, którzy cenią swój czas i chcą go spędzać z rodzinami lub osobami bliskimi, idea dochodu pasywnego jest idealna. Pozwala bowiem robić to na co mamy ochotę i kiedy mamy na to ochotę.

Co jest niezbędne aby to wszystko było możliwe? DZIAŁANIE. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że raz wykonana praca może nam dać przyjemne pieniądze przez kilka lub kilkanaście lat.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena