Niespełna miesiąc po konferencji prasowej, na której Kolporter SA zapowiedział szeroką współpracę sklepu internetowego kolporter.pl z serwisami społecznościowymi, na stronie coczytac.pl została uruchomiona kolejna, już 26, wirtualna księgarnia należąca do największego dystrybutora prasy w Polsce.

Data dodania: 2009-03-27

Wyświetleń: 1789

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Współpraca z coczytac.pl to efekt wprowadzenia unikalnej na polskim rynku usługi Extended Sites, oferowanej przez Kolporter S.A. właścicielom portali i serwisów internetowych. Polega ona na darmowym uruchomieniu i obsłudze sklepu internetowego znajdującego się na stronie konkretnego portalu czy serwisu internetowego. Sklep oparty na technologii kolporter.pl jest w pełni dostosowany graficznie do wyglądu serwisu macierzystego przez co wygląda jak jego integralna część.

– Bierzemy na siebie pełną obsługę logistyczną klientów sklepu internetowego i zapewniamy Biuro Obsługi Klienta. Całość rozwiązania e-commerce znajduje się na naszych serwerach i naszych łączach. Wszystkie oferowane produkty pochodzą ze sklepu kolporter.pl. – mówi Robert Sołkiewicz, pełnomocnik zarządu ds. strategii i rozwoju e-biznesu Kolportera SA - Udostępniamy portalom także narzędzia integracyjne i nowoczesne mechanizmy wyszukiwania oparte o silnik NetSprint e-Commerce. Dzięki temu można szybko i łatwo wykorzystać biznesowo strony WWW, które przed wdrożeniem oferowanego przez nas sklepu miały niekomercyjny charakter – dodaje.

Warto podkreślić, że cocztac.pl jest drugim serwisem społecznościowym należącym do Jakuba Milewskiego, w którym funkcjonuje sklep internetowy oparty o technologię kolporter.pl. Pierwszym był, umożliwiający wymianę książek, serwis podaj.net, w którym sklep uruchomiono pod koniec września 2008 roku. – W serwisie podaj.net obroty księgarni rosną, ale to nie jest dla mnie najważniejsze, traktuję ją jako dopełnienie jego oferty – stwierdza Jakub Milewski. - W coczytac.pl sytuacja jest inna. Ten serwis, od chwili jego uruchomienia, stanowi niejako nakładkę na księgarnię i od zawsze był projektowany tak, aby stanowić z nią całość. Zdecydowałem się na współpracę z kolporter.pl, bo jego propozycja umożliwiała łatwą komercjalizację serwisu bez konieczności ponoszenia kosztów – dodaje.

Przykład współpracy w tymi dwoma serwisami pokazuje możliwości usługi Extended Sites. Może ona stanowić tylko wartość dodaną dla serwisu i być źródłem treści lub być narzędziem generowania przychodów.

Z oferty kolporter.pl korzystają zresztą nie tylko serwisy społecznościowe. Np. wydawnictwo G+J Polska posiada sklepy internetowe na pięciu portalach, pod szyldem wybranych marek G+J, m.in. sklep.Gala.pl, sklep.Kobieta.pl, sklep.Focus.pl uruchomione w ramach usługi Extended Sites.

Sklepy w serwisach coczytac.pl i podaj.net dostępne są pod adresami:

księgarnia.coczytac.pl

ksiegarnia.podaj.net
Licencja: Creative Commons
0 Ocena