I kto by pomyślał, że podejmując współpracę z wydawnictwem XinXing i Księgarnią Międzynarodową okaże się, iż rozpowszechnianie literatury za pomocą "elektronicznych książek" - ebooków jest w tym kraju tak popularne.

Data dodania: 2007-04-07

Wyświetleń: 7474

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy zaproponowaliśmy współpracę i chęć wydawania literatury chińskiej dla polskich czytelników przez "ShuDian the China Ebooks Library" okazało się, że sprawa "elektronicznej literatury" to dla nich żadna sensacja.

Wręcz przeciwnie za pomocą właśnie takich nośników udostępniają czołowym uczelniom i uniwersytetom doskonale przygotowane materiały z których czerpią wiedzę ich studenci. Czy to nie jest rewelacja?

My się z tego okropnie cieszymy, że wydawnictwo XinXing pomoże i udostępni swoje publikacje w naszym kraju i będą czytane przez polskich Czytelników. Mamy cichą nadzieję, że dzięki tym e-bookom lepiej zrozumiemy chińską kulturę, a przez to lepiej zrozumiemy naród chiński.
Mamy nadzieję, że te publikacje jeszcze bardziej umocnią przyjaźń między nami.

W Chinach działa ogółem ok. 500 wydawnictw. Większość z nich powstała w/g podziału na pewną specjalizację książek i periodyków jakie wydają. My jednak zainteresowani jesteśmy "The China Ebooks Library" i dzięki nim będziemy mieli dostęp do szerokiej gamy ebooków lektur, świetnych utworów literatury pięknej, prac na temat literatury, a przede wszystkim starochińskie teksty literackie.

Mimo wszystko, mimo swojej odmiennej formie przekazu- formie ebooka nic nie straciły owe utwory na swojej specyficznej formie literackiej oraz stylowi utworów pisanych zwłaszcza językiem poematów, dialogiem, prozą. W dalszym ciągu w kontekst literacki, filozoficzny, historyczny wplątane są te same fikcje literackie, memoriały, wierszowana proza, oraz treści niemalże o charakterze encyklopedycznym. A uczeni i literaci - twórcy tych dzieł ciągle pozostają tą jedną i tą samą osobą.
Licencja: Creative Commons
4 Ocena