Poznaj grzech drugi, jaki kobieta może popełnić obcując z mężczyzną.

Data dodania: 2009-03-07

Wyświetleń: 8897

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niniejszy fragment pochodzi z książki „Tajemnice Męskiego Umysłu”.


Grzech drugi: wymuszanie uczucia

Kobieta, która kocha, często popełnia błąd starając się wymusić swoim zachowaniem miłość mężczyzny. Często też, ze względu na swe uczucie, staje się nadzwyczaj miła, a dla mężczyzny oznacza to tyle co: „nie muszę się już starać”! Kobieta, która nawet, gdy wyznaje miłość mężczyźnie, nie oznacza, że może i powinna zrobić dla niego wszystko. Mężczyzna nie szanuje niczego co dostaje za darmo i staje się – jak to trafnie ujęła jedna z czytelniczek: „zadufany w sobie”. Podobnie jest z zazdrością. Kobieta, która urządza mężczyźnie awantury, za to, że ten spotkał się ze swoją koleżanką, bądź zerka na inną kobietę, nie rozumie, że powinna się skupić nad tym, by go w sobie bardziej rozkochać, niż na tym, by usiłować go siłą przywiązać do siebie. Mężczyzna bowiem bezgranicznie zakochany, pragnie z kobietą spędzać jak najwięcej czasu i zupełnie przestaje zwracać uwagę na inne kobiety. Kobieta, która stara się wymusić uczucie, bardziej się od mężczyzny oddala, jak przybliża.
To samo dotyczy seksu. Seks w zakochanej kobiecie pobudzić może większość z jej aktywnych zmysłów i po fakcie, kobieta często staje się bardziej przywiązana do mężczyzny, jak mężczyzna do kobiety. Zmuszanie mężczyzny do uczucia, a przynajmniej do tego samego zaangażowania, co i kobieta, to duży nietakt i niezrozumienie budowy męskiego mózgu. Nie można wymusić uczucia - na nie należy zapracować! Na nic zdają się tutaj wyrzuty, zarzuty, oskarżenia o brak wzajemności czy uczucia - ponieważ to zamiast przybliżać - oddala.
Zamiast starać się wymuszać na mężczyźnie uczucie, kobieta powinna skupić się bardziej na pozyskaniu uwagi i serca mężczyzny w zgodzie z jego potrzebami.
Mężczyznę można porównać do psa na uwięzi. Im bardziej będziesz skracać mu łańcuch, tym on bardziej będzie starał się od Ciebie uwolnić. Ale jeśli sama go uwolnisz z takiej uwięzi, zadbasz o niego i go nakarmisz, wtedy przywiąże się do Ciebie i nie w głowie będzie mu ucieczka.


Poznaj tutaj wszystkie grzechy, jakie popełnia kobieta obcując z mężczyzną.

Piotr Mart
autor „Tajemnice Męskiego Umysłu” i „Mężczyzna od A do Z”

Karykatury ze zdjęć
Licencja: Creative Commons