W dzisiejszych czasach, kiedy rytm życia jest nieustannie przyspieszany, a czas na zadbanie o swoje relacje zdaje się kurczyć, terapia dla par online staje się nieocenionym narzędziem wspierającym budowanie harmonijnych relacji.

Data dodania: 2023-12-04

Wyświetleń: 136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Terapia par online - krok ku lepszemu zrozumieniu siebie nawzajem!

Na czym polega terapia online dla par?

Terapia par online jest formą wsparcia psychologicznego prowadzonego za pośrednictwem Internetu. W przeciwieństwie do tradycyjnej terapii, nie wymaga od Was wizyty w gabinecie psychoterapeuty. Wystarczy, że znajdziecie spokojne miejsce i połączycie się z terapeutą za pomocą komputera lub telefonu. Oznacza to, że możecie skorzystać z terapii niezależnie od tego, gdzie się znajdujecie.

Skupienie na komunikacji

Jednym z kluczowych elementów każdej relacji jest komunikacja. To właśnie poprzez wymianę myśli, uczuć i pragnień budujemy więź z drugą osobą. Często jednak zdarza się, że mimo naszych starań, komunikacja nie przebiega tak, jakbyśmy tego chcieli. W takim przypadku terapia par online może być nieocenioną pomocą. Dzięki niej nauczycie się, jak mówić o swoich uczuciach i potrzebach, jak słuchać drugiej osoby oraz jak skutecznie rozwiązywać konflikty.

Proces terapii dla par online

Terapia dla par online nie różni się znacząco od tej prowadzonej w gabinecie. Przede wszystkim polega na prowadzeniu rozmów, w których pod okiem doświadczonego mentora - terapeuty odkrywacie swoje wzorce komunikacyjne, uczucia, myśli i pragnienia. Terapeuta – mentor pomaga Wam w zrozumieniu siebie nawzajem, pozwala zobaczyć, gdzie pojawiają się problemy i pomaga znaleźć sposoby na ich rozwiązanie.

Pierwsze kroki w terapii online

Pierwsze spotkanie to zazwyczaj odbywa się kilka sesji, które pozwalają terapeucie – mentorowi życiowemu lepiej zrozumieć Waszą sytuację. W tym czasie stawiane są diagnozy, określane są cele terapii oraz przedstawiane są najbardziej odpowiednie metody pracy.

Komunikacja i zrozumienie w ramach terapii par

Terapeuta pomaga Wam pracować nad Waszą komunikacją - pomaga Wam zrozumieć, jakie są Wasze wzorce komunikacyjne, jakie są ich źródła i jak wpływają na Waszą relację. Następnie pomaga Wam znaleźć nowe, zdrowsze wzorce, które pozwolą Wam lepiej się zrozumieć i skuteczniej rozwiązywać konflikty.

Rozwiązywanie konfliktów w związkach

Konflikty są naturalną częścią każdej relacji. Problem pojawia się, gdy stają się one przeważającym elementem Waszej interakcji. W terapii par online nauczycie się, jak skutecznie radzić sobie z konfliktami - jak je rozpoznawać, rozwiązywać i jak z nich wyciągać wnioski, które pozwolą Wam unikać podobnych sytuacji w przyszłości.

Praca nad jakością życia w terapii małżeńskiej (partnerskiej)

Jednym z najważniejszych celów terapii par online jest poprawa jakości Waszego życia. To nie tylko chodzi o to, abyście lepiej się rozumieli, ale również abyście byli szczęśliwsi, spokojniejsi i zadowoleni z Waszej relacji. Terapeuta pomoże Wam zidentyfikować, co Was uszczęśliwia, a co sprawia, że czujecie się źle, a następnie pomoże Wam pracować nad tym, aby Wasza relacja była źródłem radości i spełnienia.

Czy terapia par online jest dla Was?

Terapia par online jest dla każdej pary, która chce pracować nad swoją relacją. Niezależnie od tego, czy borykacie się z poważnymi problemami, czy tylko chcecie poprawić Waszą komunikację - terapia par online może Wam pomóc. Nie musicie martwić się o to, że nie będziecie mogli dotrzeć do gabinetu - wszystko odbywa się online, co oznacza, że możecie uczestniczyć w sesjach z dowolnego miejsca, w którym czujecie się komfortowo.

Terapia par online - jak to działa?

Terapia par online działa na podobnych zasadach co terapia stacjonarna. Różnica polega na tym, że sesje odbywają się online, za pośrednictwem wideokonferencji. To oznacza, że możecie być w dowolnym miejscu - w domu, w pracy, na wakacjach - wystarczy, że macie stabilne połączenie z Internetem.

Zalety terapii par online

Największą zaletą terapii par online jest jej dostępność. Możecie skorzystać z sesji, niezależnie od tego, gdzie jesteście. Dzięki temu nie tracicie czasu na dojazd, a sesje mogą odbywać się w dogodnych dla Was godzinach. Ponadto, sesje online mogą być mniej stresujące, szczególnie dla osób, które nie czują się komfortowo w nowych, nieznanych miejscach.

Efektywność terapii par online

Terapia par online jest tak samo skuteczna jak terapia stacjonarna. Dzięki technologii możecie skorzystać z profesjonalnej pomocy terapeuty, niezależnie od Waszego miejsca zamieszkania. Ważne jest jednak, abyście obydwoje byli gotowi na tę formę terapii i byli skłonni podjąć wysiłek, aby pracować nad swoją relacją. Co więcej, kluczowy będzie wybór terapeuty - mentora, który poprowadzi proces rozwoju Waszej relacji.

Terapia partnerska z wykorzystaniem mentoringu to wyjątkowy rodzaj spotkań rozwojowych, których celem jest podniesienie jakości relacji poprzez rozwijanie świadomości partnerów. Ewa Błońska, mentor życiowy i biznesowy oraz doradca biznesowy dla firm z branży usługowej i handlowej, to jeden z ekspertów specjalizujących się w mentorowaniu par. 

Ewa Błońska w ramach tzw. Life mentoringu (mentoring życiowy) prowadzi sesje mentoringowe z parami, a na jej kanale na YouTube dostępny jest podcast dla partnerów o nazwie 'Za Kulisami.' W ramach tego podcastu, razem z jej partnerem życiowym i biznesowym, mówią o tym: Jak budować szczęśliwy związek? Jak ulepszać relacje w związku? Jak przezwyciężać trudności w relacji? Jakie czynniki wpływają na związek? To znakomita oferta dla wszystkich par, które pragną polepszyć swoje relacje poprzez intensywny rozwój osobisty. 

Terapia par online to skuteczny sposób na poprawę jakości Waszej relacji. To nie tylko sposobność do rozwiązania problemów, ale także możliwość nauki nowych umiejętności, które pozwolą Wam lepiej się porozumiewać i czerpać więcej radości z bycia razem. Bez względu na to, gdzie jesteście, terapia par online jest zawsze dostępna dla Was.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena