Sauna to przyjemność która zapewnia relaks oraz pomaga leczyć wiele schorzeń. Sól w saunie pomaga w leczeniu chorób dolnych i górnych dróg oddechowych oraz spełnia rolę ozdoby.

Data dodania: 2009-03-02

Wyświetleń: 4379

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od pewnego czasu bardzo modne stało się chodzenie do sauny, w której – dzięki zastosowaniu szeregu specyfików odpoczynek staje się coraz przyjemniejszy. Jedną z tego typu form kuracyjnych jest sól w saunie. Są to małe kryształki soli, która ma szerokie spektrum działania zdrowotnego. Wydobywana jest z pokładów solnych, znajdujących się kilkaset metrów pod ziemią i tylko ta najczystsza jest brana pod uwagę, gdy idzie o kurację solą w saunie. Kryształki soli palone są w naczyniu ceramicznym lub stalowym (stal nierdzewna), które montuje się na piecu do sauny. Gorące powietrze topi sól, a drobne jej cząsteczki unoszą się w powietrzu sauny.

Sól w saunie to terapia lecznicza dla osób mających problemy z układem oddechowym. Przede wszystkim dotyczy to astmatyków oraz osób cierpiących na różne stadia niedrożności górnych i dolnych dróg oddechowych. Tym sposobem sauna może zastąpić różne leki i specyfiki, niekoniecznie pomagające na dane schorzenie i tym samym odciążyć organizm od często zbędnej chemii, jaka się w nim kumuluje. Najlepiej zastosować tego typu kurację w saunie parowej. Dlatego że sauna parowa utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności ,który jest znacznie wyższy niż w klasycznej saunie fińskiej. Zatem takie warunki powodują, że śluzówka jest znacznie silniej nawilżona, a przenikające przez górne drogi oddechowe kryształki soli ułatwiają oddychanie.

Czasem podobny rodzaj terapii znajduje zastosowanie w saunie infrared. Tylko że sauna infrared jest miejscem o małych rozmiarach, najczęściej dopuszczającym do wypoczynku jedną, dwie osoby. Poza tym sól rozchodzi się w powietrzu znacznie wolniej, gdyż tu rolę generatora ciepłą nie pełni piec do sauny, a specjalnie promienniki podczerwieni. Jeśli masz problemy z układem oddechowym to nasza rada jest następująca – skorzystaj z kuracji solą w saunie, z pewnością okaże się to pomocne i przysłuży się do złagodzenia dolegliwości w schorzeniach, jakie dotykają twój układ oddechowy.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena