Opis typów saun oraz ich wpływu na zdrowie i urodę. Sauna od tysięcy lat pomaga leczyć choroby układu krążenia, oczyszcza skórę i relaksuje. Sauna to zdrowie i uroda.

Data dodania: 2009-02-06

Wyświetleń: 2637

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sauna już w dawnych czasach stanowiła miejsce, do którego przychodziło się odpocząć, zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach. Korzystali z niej wielcy władcy, wysoko postawieniu urzędnicy państwowi, przywódcy i wiele innych elitarnych grup w danym państwie. Niektórzy użytkowali saunę by wspomóc procesy myślenia i podjąć właściwą dla siebie i ważną dla całego narodu decyzję, inni przybywali do sauny na pogawędkę, polityczne dysputy, dyskusje o wartościach życiowych. Dziś jest bardzo podobnie. Sauna i łaźnia stanowi doskonałe miejsce wypoczynku, odprężenia, całkowitego rozluźnienia. Takie miejsce jak sauna pozwala choć na chwilę zapomnieć o otaczającej rzeczywistości i zanurzyć się w błogim spokoju. Opary ciepłego powietrza, które generuje piec do sauny wspomagają rozluźnienie naszych mięśni, oczyszczają organizm z niepotrzebnych związków i umożliwiają relaks bez jakichkolwiek wyrzeczeń.

Możemy wyodrębnić trzy podstawowe rodzaje sauny. Pierwszy to sauna parowa, która bywa często zamiennie nazywana łaźnia parowa. Jest to ciepłe pomieszczenie w którym temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza, przy bardzo wysokim poziome wilgotności powietrza. Zaś druga odmiana sauny, sauna fińska jest odwrotnością poprzedniej. Bowiem panująca w obrębie sauny suchej temperatura może dochodzić do 120 stopni Celsjusza, a wilgotność został obniżona do skrajnych wartości poniżej 20%. Natomiast sauna infrared to niewielkie pomieszczenie, w którym zamiast tradycyjnego sprzętu do sauny spotykamy nieco odmienne urządzenie. Są to promienniki światła podczerwonego. Działają w obrębie całej sauny, która z racji gabarytów określana jest raczej jako kabina infrared.

Każda z wyżej wymienionych odmian saun jest wspaniałym środkiem zaradczym na dręczące wielu z nas dolegliwości. Sauna parowa pozwala się zrelaksować, poprawia krążenie i usprawnia pracę serca. Z kolei sauna sucha jest dobrym miejscem, gdzie można zadbać o oczyszczenie organizmu z toksycznych związków w nim nagromadzonych. Trzecia sauna – sauna na podczerwień sprawia, że skóra jest lepiej unaczyniona i odzyskuje swoją młodość i blask. Te rodzaje sauny mogą być stosowane zamiennie, tak aby każda spędzona w nich chwila przynosiła nam pogodę ducha, odpoczynek, a sama sauna zatroszczy się już o nasze zdrowie.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena