Niestety czasem przychodzi taki moment w związku, że jedna z osób postanawia go zakończyć. Często jest to okupione dużym cierpieniem jednej ze stron. Gdy partner postanawia odejść wiele kobiet załamuje się i przechodzi depresję podobną do tej, związaną ze śmiercią najbliżej osoby. Jest ....

Data dodania: 2009-01-30

Wyświetleń: 2868

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niestety czasem przychodzi taki moment w związku, że jedna z osób postanawia go zakończyć. Często jest to okupione dużym cierpieniem jednej ze stron. Gdy partner postanawia odejść wiele kobiet załamuje się i przechodzi depresję podobną do tej, związaną ze śmiercią najbliżej osoby. Jest to bardzo trudny czas i często potrzebnych jest wiele tygodni, by zapomnieć o tym, co się stało. Nie jest to proste. Oto kilka rad, jak przetrwać te najtrudniejsze chwile tuż po rozstaniu.

1. Wyrzuć to z siebie
Nie tamuj swoich emocji, płacz, krzycz do woli. Spędź trochę czasu samotnie i pozwól sobie na chwile rozpaczy. To jest nieuniknione. Pozbądź się wszystkich negatywnych myśli i wspomnień, to działa kojąco.

2. Przyjaciele
Staraj się spędzać jak najwięcej czasu z przyjaciółmi. To oni pomogą Ci w trudnych chwilach, wysłuchają Cię i doradzą. Nie bądź sama w chwilach, gdy jest naprawdę źle. Przebywanie wśród zaufanych ludzi pomoże Ci przejść przez najtrudniejszy okres po rozstaniu.

3. Bądź zajęta
Nic tak nie pomaga jak ciężka praca i wysiłek fizyczny. Posprzątaj swój dom lub pokój, rozejrzyj się za dodatkową pracą. Zapisz się na siłownie lub basen. Staraj się być zmęczona. Nic tak nie pomaga zapomnieć o troskach jak wzmożony wysiłek fizyczny.

4. Co z oczu to i z serca
Zrób porządek w albumach ze zdjęciami. Pochowaj wszystkie fotografie byłego i pamiątki po nim. Nie pozwól by cokolwiek przypominało Ci o ukochanej osobie. Otaczając się przedmiotami, które wywołują wspomnienia przysparzasz sobie tylko dodatkowych trosk i bólu.

5. Pracuj nad sobą
Nie jesteś sama, jest wiele sposobów byś poczuła się lepiej. Czytaj poradniki, oglądaj filmy motywacyjne, jeśli to konieczne, zapisz się na terapię bądź do psychologa. Korzystaj ze wszystkich możliwych sposobów by ponownie stanąć na nogi. Nie poddawaj się, proś o poradę i próbuj pracować nad swoim charakterem. Skup się na swoich planach i marzeniach. Zastanów się nad wycieczką bądź zaplanuj imprezę.

6. Rozpieszczaj się
Bądź dla siebie szczególnie troskliwa tuż po rozstaniu. Zafunduj sobie wizytę u kosmetyczki bądź fryzjera. Idź do restauracji lub na masaż. Może wyjedź na kilka dni i spędź trochę czasu na łonie natury. Zainwestuj w kosmetyki, wybierz się na zakupy. Po prostu sprawiaj sobie drobne przyjemności.

7. Zastanów się nad swoim związkiem
Zrób bilans waszego wspólnego życia. Weź kartkę i spisz wszystkie negatywne cechy partnera. Nie idealizuj go, bądź szczera. Być może okaże się, że wasz związek nie był taki idealny, jak Ci się wydawało. Przeczytanie takiej listy pomoże Ci zdystansować się do problemu i szybciej otrząsnąć się po rozstaniu.

8. Bądź towarzyska
Spróbuj umawiać się na randki i poznawać nowych mężczyzn. Nie spiesz się jednak z nowym związkiem.

Rozstanie to trudna sytuacja dla kobiety, szczególnie to po długim okresie bycia razem. Najważniejsze to przetrwać te najtrudniejsze tygodnie tuż po zerwaniu. Jest to być może truizm, jednak czas leczy rany i po jakimś czasie zrozumiesz, że być może było to dla ciebie najodpowiedniejsze rozwiązanie. Pamiętaj bądź dla siebie najważniejsza. Jeszcze spotkasz osobę, którą pokochasz bez reszty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena