Zastanawiasz się czasem co przeszkadza ci tak naprawdę stworzyć wspaniały związek lub utrzymać wspaniały związek miłości? Być może miałeś już wcześniej doświadczenia w innych związkach z partnerami, które nie do końca spełniły twoje oczekiwania lub rozpadły się ...

Data dodania: 2009-01-23

Wyświetleń: 4461

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zastanawiasz się czasem co przeszkadza ci tak naprawdę stworzyć wspaniały związek lub utrzymać wspaniały związek miłości?

Być może miałeś już wcześniej doświadczenia w innych związkach z partnerami, które nie do końca spełniły Twoje oczekiwania lub rozpadły się bez rzeczywistego powodu.

Zastanawiałeś się dlaczego lub myślałeś co takiego jest w Tobie, że nie potrafisz stworzyć szczęśliwej relacji z innym człowiekiem, lub dlaczego partnerzy porzucają Ciebie?

Gdybym zadała ci teraz pytanie dlaczego nie masz jeszcze tego czego pragnąłbyś w Twoim życiu, cokolwiek to jest… co byś odpowiedział?


Najczęściej wymieniane przeszkody zaliczane są do kategorii: czas, pieniądze i strach.

Przyjrzymy się głębiej jak przekonania nt. tego co „możesz”, a czego „nie możesz” odgrywają bardzo istotną rolę w twoim życiu.. Przekonania nt posiadania wystarczającej ilości pieniędzy, by stworzyć szczęśliwy związek i małżeństwo, posiadania wystarczającej ilości czasu, by poznać, znaleźć partnera życiowego, a potem umieć mu ten czas podarować na wspólne bycie razem.

Przekonania nt posiadania wystarczającej odwagi, by prosić o to czego chcesz i by czuć się wystarczająco atrakcyjnym dla płci przeciwnej.

Przekonania typu: jest za późno lub za wcześnie na zaangażowanie się w związek lub małżeństwo, nie jestem wystarczająco dobry do partnerstwa lub małżeństwa i stworzenia rodziny, boje się próbować jeszcze raz bo nie chce być zranionym ponownie i przeżywać bolesnego rozstania.

Czy drugi człowiek jest w stanie mnie pokochać takim jaki jestem, przecież mam swoje wady i czy zasługuję na to, by mnie ktoś pokochał? Czy któreś z tych stwierdzeń są ci znajome? Czy kiedykolwiek myślałeś o sobie w ten sposób, koncentrując się na przeszkodach w stworzeniu udanego związku miłości?

Najczęściej wzorce nasze przejęliśmy od rodziców, nauczycieli i osób, które miały największy wpływ na nasze życie w dzieciństwie i młodości, często też powtarzamy modele związków stworzone przez naszych rodziców lub świadomie zmieniamy je wiedząc co tak naprawdę nie działało w relacjach między naszymi rodzicami, by nie doświadczać tych samych przykrości.

W mojej pracy spotkałam się z różnymi wzorcami i przekonaniami nt. związków. Najczęściej spotykane wzorce myślenia nt związków miłości wśród moich klientów to:

1.Jedynie bycie z partnerem uczyni mnie szczęśliwym/ą lub jak będę miał/ła partnera wtedy będę szczęśliwy/a.

Czy szczęście jest jedynym celem, by z kimś być? Celem związku miłości jest pomóc ci przebudzić w sobie to wszystko co już w Tobie jest od urodzenia, całe piękno i potencjał, potwierdzić i docenić to kim jesteś, pełną i kompletną cudowną istotą ludzką.

„Dopiero, jak zrozumiałam, że po pierwsze jestem JA – tzw. „zdrowy egoizm” – „Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego”, czyli dla siebie samej jestem najważniejsza ja sama – wszystko zaczęło się układać. Jeśli będę umiała zadbać o siebie, o swoje potrzeby (m.in. będę szczęśliwa sama ze sobą), wtedy wszystko powoli się ułoży. Wystarczyło, że przestałam szukać „na gwałt” mężczyzny, wyciszyłam się, zajęłam się porządkowaniem myśli w swojej głowie – właściwy mężczyzna pojawił się sam.” - napisała „A”

do przeczytania całego artykułu zapraszam do http://www.coachinginstitute.biz/po/ycie-osobiste/rozw-j-ycie-osobiste.html

Licencja: Creative Commons
2 Ocena