Dzięki temu artykułowi możecie sie sprawdzić na co was stać na siłowni,i sprawdzić czy dane ćwiczenia na klatkę piersiową przynoszą wymarzone rezultaty moim zdaniem są to najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową.

Data dodania: 2008-12-02

Wyświetleń: 15325

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Serdecznie witam sympatyków mojego bloga dzisiaj wam napiszę najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową z moich ogólnych doświadczeń te ćwiczenia są bardzo dobry i naprawdę szybko można zobaczyć rezultaty tylko trzeba się zmusić do ćwiczeń trzymam kciuki panowie.

Gdzie trenować ?

Panowie niestety żeby trenować mięśnie klatki piersiowej trzeba w domu posiadać sprzęt taki jak :

Sztanga 2 sztangielki ,ławka prosta i ławka skośna .
Rozumiem jednak, że większość nas jednak nie stać na taki sprzęt w domu więc trzeba się wybrać na siłownie .

Jak często ćwiczyć

Zestaw należy wykonywać minimum 2 razy w tygodniu np. Wtorek i czwartek ,ale ja wole poćwiczyć 3 lub 4 razy ponieważ już po prostu się przyzwyczaiłem do tego i siłownia dla mnie jest jak dla palacza papieros:) ,ale ja muszę się przyznać, że mój przyjaciel ma siłownie i razem sobie ćwiczymy razem na siłowni możemy się jeden drugiemu wygadać jest to coś pięknego dlatego polecam ten zestaw ćwiczeń.

Ćwicząc jednak mięśnie klatki piersiowej powinniśmy bardzo uważać na ewentualne zerwania mięśni, gdyż możemy sobie zrobić bardzo dużo krzywdy.

Ćwiczenia na klatkę piersiową

1 Pompki to najbardziej klasyczne ćwiczenia na męską klatkę piersiową . Masę klatki piersiowej można zwiększyć za pomocą tego ćwiczenia. Jego trudność zależy od kilku czynników między innymi wysokości nóg przy ćwiczeniu czy ułożenia rąk . Bardzo dobrze gdy przy ćwiczeniach dysponujemy specjalnymi uchwytami do pompek dzięki czemu nasze stawy są mniej narażone na kontuzje .

Ćwiczenie 1 Ręce na szerokości barków

Ćwiczenie 2 Ręce szerzej niż szerokość barków

Ćwiczenie 3 Pompki płaskie nogi i ręce na jednym poziomie, polecam tak na początek ćwiczeń zrobić sobie 3 rodzaje pompek każdy rodzaj po 20

Ćwiczenia z Hantlami

Łapiemy sztangielki w obie ręce . Przy zgiętych rękach opuszczamy łokcie na boki , do momentu uczucia dużego napięcia , trenujemy obiema rękami naraz.

Ćwiczenie z ciężarkiem - Kładziemy się na plecach, uginamy nogi, rozkładamy wyprostowane ręce na boki i równocześnie je uginamy pod kątem prostym, a potem powracamy. Wykonujemy to co najmniej 20 razy. Przy zginaniu rąk następuje głęboki wydech, a przy prostowaniu wdech. Możemy to ćwiczenie wykonywać z małymi ciężarkami, w zależności od zaawansowania.
Pompki na ziemi - wykonujemy serię 5 do 10 pompek, całe ciało mamy wyprostowane przy wykonywaniu tego ćwiczenia.
Ćwiczenie z ciężarkiem - Kładziemy się na plecach, uginamy nogi, rozkładamy wyprostowane ręce na boki i równocześnie je uginamy pod kątem prostym, a potem powracamy. Wykonujemy to co najmniej 20 razy. Przy zginaniu rąk następuje głęboki wydech, a przy prostowaniu wdech. Możemy to ćwiczenie wykonywać z małymi ciężarkami, w zależności od zaawansowania. Między ćwiczeniami robić po 3 minuty przerwy polecam i pozdrawiam odwiedzających mój blog;) . Ćwiczenia zaznaczone czerwonym kolorem są najbardziej przydatne i moim zdaniem te ćwiczenia dają największy rezultat pozdrawiam.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena