Kobieta miesiączkuje co miesiąc - nie jest to żadną tajemnicę. W tym czasie wykorzystuje różne środki higieniczne, które mają na celu zapobiec przemoknięciu bielizny. Kobiety mają do wyboru podpaski, tampony, majtki menstruacyjne czy kubeczki. Czym on jest i w jaki sposób go używać?

Data dodania: 2023-07-05

Wyświetleń: 110

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym jest kubeczek menstruacyjny?

Czym jest kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny to niewielki, elastyczny pojemniczek wykonany z silikonu medycznego. Jego zadaniem jest gromadzenie krwi podczas miesiączki. Umieszcza się go w pochwie. Idealnie przylega do ścian pochwy i zbiera krew jednocześnie zapobiegając przemoknięciu. Kubeczek menstruacyjny jest ekologicznym środkiem higienicznym - można go używać wielokrotnie.

Dlaczego warto używać kubeczka menstruacyjnego?

Kubeczek menstruacyjny posiada wiele zwolenniczek. Dlaczego? Ma on wiele zalet, wśród których można wymienić m.in.:

  • wygodę - w porównaniu do podpasek lub tamponów, kubeczka menstruacyjnego nie trzeba często zmieniać; w zależności od intensywności krwawienia może on znajdować się w pochwie do 8-12 godzin. Co więcej, można z nim bez problemu i co ważniejsze komfortowo chodzić na basen czy siłownię, ponieważ nei czuć go podczas aktywności fizycznej
  • ekologia - kubeczek menstruacyjny jest produktem wielorazowego użytku, dzięki czemu nie zanieczyszczasz środowiska zużytymi tamponami i podpaskami,
  • ekonomiczność - używanie kubeczka pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, które co miesiąc wydawałabyś na środki higieniczne. Zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć np. na zmysłową bieliznę czy gadżet erotyczny,
  • kubeczek menstruacyjny może być stosowany zarówno w dzień jak i w nocy,
  • zmniejsza on ryzyko infekcji intymnych, ponieważ nie wchłania śluzu tylko go w sobie zbiera.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

Odpowiednio dobrany rozmiar kubeczka gwarantuje komfort i zabezpieczenie podczas miesiączki, dlatego przy jego wyborze należy kierować się budową swojego ciała, przebytymi porodami naturalnymi i obfitością menstruacji.

Najczęściej kubeczki występują w dwóch lub trzech rozmiarach. Mniejsze z nich zaleca się kobietom przed 25. rokiem życia i tym, które nie rodziły. Większe natomiast przeznaczone są dla pań po 25. roku życia, po minimum jednym porodzie oraz tym, które intensywnie krwawią podczas menstruacji.

Jeżeli rozmiar kubeczka menstruacyjnego jest odpowiednio dobrany to po jego aplikacji nie powinnaś go czuć. Jeżeli jednak tak jest, to musisz zaopatrzyć się w jego inny rozmiar.

Stosowanie kubeczka menstruacyjnego - o czym należy pamiętać?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o jego opróżnianiu, które powinno następować raz na 4-12 godzin - w zależności od obfitości krwawienia miesiączkowego. Kiedy już go opróżnisz i chcesz go użyć ponownie, to wpierw należy go dokładnie umyć.

Oczywiście przed jego pierwszym użyciem należy go wyparzyć - zarówno przed menstruacją jak i po jej zakończeniu. Wystarczy, że zanurzysz go w wodzie i będziesz gotować przez 5-8 minut.

Sprawdź ofertę środków higieny na Secret Place: https://secretplace.pl/pl/drogeria/higiena

Pierwsze użycie kubeczka menstruacyjnego

Jeżeli nie jesteś pewna, czy wybrany przez Ciebie rozmiar kubeczka jest dobry i boisz się, że może on przeciekać to zadbaj o dodatkowe wsparcie. Możesz jednocześnie z nim użyć wkładki bądź podpaski, dzięki której będziesz miała stuprocentową pewność.

Źródło: https://secretplace.pl/pl/

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena