Pracuję z kartami Aniołów, Runami i Kartami Tarota od wielu lat. Jako wróżka polecam wszystkim Czytelnikom, aby codziennie otaczali siebie i bliskich energią Aniołów.

Data dodania: 2008-11-24

Wyświetleń: 14782

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedyś był człowiekiem, został wprowadzony do nieba, gdzie stał się Archaniołem. Był znany jako Enoch. Zajmuje koronę kabalistycznego Drzewa Życia. Pośredniczy pomiędzy Niebem a Ziemią.
Według niektórych źródeł, to właśnie o Metatronie mowa w Księdze Wyjścia (23, 20-21): "Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. ... imię moje jest w nim".

W medytacji widzimy Metatrona jako Anioła o ogromnej wielkości. Towarzyszą mu grzmoty, pioruny, błyskawice i zawierucha. Jego oblicze promieniuje blaskiem podobnym do blasku Słońca, świeci jasno i oślepia. Należy do Chóru Serafinów. Jest Archaniołem, który wiecznie płonie, ma wiele skrzydeł (niektóre źródła podają liczbę 72) i wiele oczu.
Metatron jest Aniołem stojącym najbliżej Boga. Jest Aniołem najwyższej rangi.

Nosi wiele imion. Znany jest jako Mittron, Metaraon, Merraton, Matatron. Utożsamiany jest również z Aniołami o imionach: Tartiel, Jofiel, Suria, Uriel, Samuelem. Jest Kanclerzem Niebios i wodzem Aniołów.

Metatron jest pierwszym Aniołem Śmierci. Każdego dnia poznaje listę osób, których dusze tego dnia zostaną przeniesione do nieba. Polecenia te Metatron przekazuje następnie swoim podwładnym, Gabrielowi i Samaelowi.
Jest Archaniołem Czasu i Przestrzeni. Codziennie zapisuje ludzkie czyny i myśli w Księdze Życia. Może anulować zapisane przewinienia ludzkie, jeśli człowiek zawróci ze złej drogi i poprosi Archanioła Metatrona o pomoc. Jeśli człowiek okaże skruchę, Anioł zawsze wskaże dobrą drogę i sposób wyjścia z impasu, wprowadzi w życie każdego z nas harmonię i pomoże naprawić zło.

Nauczy proszącego o pomoc, jak dokonywać dobrych wyborów. Metatron podpowie w jaki sposób osiągnąć szczęście tu na ziemi, żyć w miłości i harmonii. Szczerze poproszony o pomoc, zawsze zjawia się i chętnie pomaga. Jeśli masz jakiś problem, z którym nie możesz sobie poradzić i nie wiesz, do którego Anioła możesz zwrócić się o pomoc, poproś wtedy Archanioła Metatrona. Metatron wyznaczy odpowiedniego Anioła, by przyszedł Ci z pomocą.

Pamiętaj, nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych, dobry Bóg nie pozostawił Cię samego. Całe rzesze Aniołów chętnie Ci pomogą i poprowadzą Cię do doskonałości.
Metatron pomaga wprowadzić spokój i harmonię w związkach, uczy rozwiązywania problemów, podpowiada nam, jak być dobrym, szczerym i sprawiedliwym.

Poproszony o pomoc, daje siłę i motywację do rzucenia szkodliwego nałogu, do stworzenia dobrych relacji w rodzinie lub w pracy. Pomaga przy odchudzaniu i przy wysiłkach zbłąkanego człowieka, który chce wrócić na dobrą drogę i żyć godnie. Metatron uczy każdego z nas, jak wykorzystać dary losu i realizować plany karmiczne.

Prośmy Archanioła Metatrona by wspierał nasze wysiłki, gdy się uczymy lub piszemy książkę. Prośmy Go o pomoc w każdym przedsięwzięciu i działalności.
I oczywiście zawsze ze szczerego serca dziękujmy za otrzymaną pomoc.


Autor: Elżbieta Ellis
www.4taroty.pl
Licencja: Creative Commons
4 Ocena