Archanioł URIEL Jest Archaniołem Rubinowo Złocistego Promienia. Jestem wróżką z wieloletnim doświadczeniem. Karty Tarota, Runy, Anioły i medytacje towarzyszą mi każdego dnia.

Data dodania: 2008-11-23

Wyświetleń: 5110

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Archanioł Uriel pomaga Ci bezpiecznie przejść przez życiowe sytuacje kryzysowe.

Jest mało znanym Archaniołem, chociaż pomoc i dary jakie daje proszącym Go ludziom są ogromnie ważne. Bo konfrontacja z samym sobą i grzechami przeszłości jest szczególnie trudna dla każdego z nas. Archanioł Uriel pomaga nam odkryć nasze wady i ludzkie ułomności i słabości.

Uwalnia Cię od nałogów, wyzwala z zaślepienia i pomaga zrzucić wszelkiego rodzaju ograniczenia i zniewolenia.
Dzięki oczyszczającej, czerwono złocistej energii Archanioła Uriela przygotowujesz się na przebaczenie i odpuszczenie grzechów. Archanioł Uriel jako Anioł sprawiedliwości nie ośmiesza Cię, nie poniża. Nie chce wywołać w Tobie i we mnie poczucia winy.
Zachęca natomiast do szczerego rachunku sumienia i zdrowej samokrytyki.

Przychodzi taki czas, że każdy z nas snuje refleksje nad dotychczasowym życiem, robi rachunek sumienia, i to co złe próbuje naprawić, przeprosić i wybaczyć. W tym trudnym okresie życia wspiera Cię Archanioł Uriel, czasem srogi ale sprawiedliwy i kochający.
Często, gdy dopadają nas kłopoty, tracimy kogoś bliskiego, mamy poranione serce lub w nasze życie wkracza choroba lub wypadek –bezwiednie korzystamy z siły i pomocy Archanioła Uriela. Rachunek sumienia, chęć poprawy i nowe nadzieje, to dary, jakie otrzymujesz od kochającego Cię Archanioła Uriela. On potrafi rozjaśnić każdy Twój strach i mrok Twojej duszy.
Pięknie brzmi przesłanie Archanioła Uriela (jak pisze Jeanne Ruland w swej książce ”Świetlista siła Aniołów”)

BĄDŹ MĘŻNY I MOCNY, NIE LĘKAJ SIĘ, NIE BÓJ SIĘ NICZEGO ANI NIKOGO, GDYŻ PAN, BÓG TWÓJ, IDZIE Z TOBĄ, NIE OPUŚCI CIĘ I NIE PORZUCI.
(to słowa Księgi Powtórzonego Prawa, nazwa ostatniej części biblijnego Pięcioksięgu.

Archanioł Uriel jest też Aniołem Solarnym – Karmicznym
i przypomina każdemu z nas: „pamiętaj co zasiejesz , to zbierzesz”. Można przytoczyć też znane przysłowie: „Nie rób drugiemu co Tobie nie jest miłe”, albo „Każda krzywda woła o pomstę do nieba”.
Archanioł Uriel często kojarzony jest z Aniołem Jeremielem, Razielem, Surielem, Izraelem lub z Manuelem. Jest władcą planety Mars. Kocha ruch, szybkość, działanie oraz waleczność i sprawiedliwość.

Medytacja -Przygotowanie do medytacji opisałam szczegółowo w VI części (w której przedstawiłam pomoc Archanioła Jofiela).

Treść medytacji
Przejdź przez most wraz ze swoim Opiekunem Duchowym.
Zobacz swoim „trzecim okiem” jak wygląda Twój Anioł Stróż, w co jest ubrany, jaką ma twarz, kolor oczu i włosów.
A teraz spójrz na siebie, jak jesteś ubrany.
Za mostem skręcasz na ruchliwą ulicę. Idziesz do kina. Zobacz, jak wygląda sala kinowa, jaki jest ekran, jakie krzesła.
W kinie jesteś tylko Ty i Twój Anioł Stróż. A może towarzyszą Ci inni ludzie, Twoja rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi.
Za chwilę w tym dziwnym kinie obejrzysz film. To będzie film z Tobą w roli głównej. Siadasz wygodnie w pierwszym rzędzie, by nic nie rozpraszało Twojej uwagi.
Obok Ciebie siada Archanioł Uriel, a może Archanioł stoi na scenie? Zobacz jak wygląda ten surowy Anioł, w co jest ubrany, co trzyma w dłoni (gorejący miecz, wagę?)…. A może coś innego?

Rozpoczyna się film przedstawiający Twoje przeżycia, załamania, troski, nałogi, wady.
Widzisz swoją pierwszą miłość. Czy była szczęśliwa? Co dało Ci to pierwsze uczucie? Jaki byłeś dla tej drugiej, bliskiej Ci wtedy osoby?
I kolejne kadry filmu, szkoła, studia, koledzy, może nauczyciele czy rodzice. Popatrz jaki byłeś, co mówiłeś, a może kogoś po prostu zraniłeś. Teraz masz czas, by to wszystko naprawić, przeprosić. Nie śpiesz się, ten czas jest tylko dla Ciebie.
Po to właśnie zdecydowałeś się na tę medytację, by poznać swoje słabe strony, nie oceniać siebie ani innych, tylko przeprosić i wybaczyć. Komu?... Wybaczyć sytuacjom, zdarzeniom i wybaczyć sobie.

Jesteś całkowicie bezpieczny, bo z Tobą jest Twój Anioł Stróż i Archanioł Uriel.
Może obrazy, które widzisz na ekranie swego życia denerwują Cię, może widzisz coś, o czym chciałeś zapomnieć?
Wykorzystaj dobrze ten czas rozrachunku i z pomocą Aniołów przebacz.
Teraz widzisz obrazy z Twojego obecnego życia. Co chciałbyś zmienić?
I nagle kończy się film.
Teraz już nie jesteś aktorem w roli głównej.

Teraz jesteś reżyserem.
Na to, co minęło po prostu nie masz już wpływu. Liczy się tylko TU i Teraz. Teraz możesz wszystko zmienić, naprawić, żyć w zgodzie z samym sobą i innymi, możesz kochać, śmiać się i być szczęśliwym człowiekiem. Możesz pomóc innym. Możesz realizować swoje marzenia i dobrze wykorzystać talenty, które otrzymałeś.

Pamiętaj, Teraz budujesz swoją przyszłość, pogodną i szczęśliwą starość. Na pewno chcesz u schyłku swojego życia stwierdzić: „Byłem szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Warto było żyć i starać się o …”
I kiedy już dokonasz rozrachunku z samym sobą, podziękuj pięknie Archaniołowi Urielowi i Twojemu Aniołowi Stróżowi, daj Aniołom prezenty i spokojnie przejdź przez most do „tu i teraz”.

Podsumowanie medytacji
Medytacja z mrokami swojej duszy jest trudnym sprawdzianem.
Myślę, jednak że takie rozliczenia są potrzebne każdemu z nas.
Po medytacji jasno patrzymy w przyszłość, mamy więcej sił i energii, by realizować siebie i swoje marzenia. I oto właśnie chodzi.
Oczyścić myśli, uczucia, emocje i swoją duszę i jako wolny człowiek, bez obciążeń ponownie wyruszyć w dalszą drogę zwaną Życiem.Autor: Elżbieta Ellis
www.4taroty.pl

Licencja: Creative Commons