Taki mężczyzna, którego tembr głosu rozkłada na łopatki wszystkie kobiety. Taki, który z jednej strony jawi się jako ruchliwy i niezależny, a zaraz na drugim biegunie uwidacznia się jako nerwowy i leniwy. Co z takim począć? Najlepiej rozpracować i uczyć się z nim żyć. Poznajcie zatem ten żywioł.

Data dodania: 2011-03-25

Wyświetleń: 1593

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieje takie powiedzenie, że mężczyźni kochają oczami, a kobiety uszami. I choć to kobiety lepiej dostrzegają szczegóły, rozróżniają większą ilość barw niż mężczyźni, to jednak największe wrażenie na kobiecie robi sposób mówienia mężczyzny, jego tembr głosu, intonacja, poczucie humoru, ironia i dystans do siebie – o tym mówią wszystkie podręczniki uwodzenia.

Tabloidowe media miały ostatnio atrakcyjny temat do eksploatacji – zadziwiające związki młodych, atrakcyjnych, pięknych kobiet z dużo starszymi od nich mężczyznami, którzy spokojnie mogliby być dla nich ojcami. Głośne związki między znanymi, ale już wiekowymi aktorami, a ich młodszymi o 30, 40, 50 lat partnerkami, były tematem niejednego tekstu w lubującej się w skandalach brukowej prasie. Co takiego sprawia, że młoda dwudziestoletnia studentka zakochuje się bez pamięci w nawet trzykrotnie od niej starszym profesorze? Jest coś niezwykle magicznego w sile umysłu, intelektualnym autorytecie, posiadanej wiedzy. Fascynująca rozmowa, ekscytująca dyskusja na ciekawy temat, wciągający dialog z kimś, z kim rozmowa sprawia, że na plecach masz dreszcze, działa mocniej, niż najsilniejsze nawet afrodyzjaki. Tę siłę ma właśnie mężczyzna ze Słońcem, ascendentem lub dominantą żywiołu powietrza.

Błyskotliwy, inteligentny, elokwentny, kreatywny, towarzyski, kontaktowy, niezależny, wolny, swobodny, komunikatywny, ruchliwy, aktywny. Z takim facetem naprawdę mogłabyś przegadać niejedną noc… Ale też zmienny, niestały, nerwowy, chaotyczny, niepraktyczny, niezdyscyplinowany, niewierny, manipulujący, leniwy…

Powietrze to piekielnie ważny żywioł, choć z istnienia jego jakbyśmy sobie nie bardzo zdawali sprawę. Kodyfikator i największy teoretyk indyjskiej jogi, żyjący w II w. n.e. Patańdźali, autor słynnego dzieła „Jogasutry”, naucza, że powietrze, to energia właściwie najważniejsza. Bez ognia (ciepła) wytrzymały organizm może sobie długo dać radę. Bez ziemi (jedzenie), możemy przeżyć do 60 dni. Bez wody wytrzymamy 3 dni. Ale bez powietrza, tylko 3 minuty.

Powietrze oczyszcza, uzdrawia, regeneruje. Stąd joga wypracowała szereg technik duchowych opartych na oddechu, jak pranajamy i kryia. Bo techniki oddechowe najszybciej i najsprawniej uzdrawiają organizm, ciało i umysł. Powietrze to nośnik życia, informacji, wiedzy, słowa, relacji i komunikacji. Bez powietrza jesteśmy zamkniętymi w sobie samotnymi, bezludnymi wyspami. A przecież każdy z nas spotyka takie osoby, czasem nawet z nimi mieszkamy pod jednym dachem…

Każda niemal kobieta archetypowo tęskni za mistrzem i nauczycielem, za kimś, kto jej pokaże właściwą drogę, nazwie pewne rzeczy po imieniu, kto jej otworzy oczy na świat. Powietrzny mężczyzna to ktoś, kto sprawia, że kobieta ciągle musi się starać, że ma szansę uniknąć domowego więzienia, krążenia między garami, kuchnią i pieluchami. Najwięksi uwodziciele, ale też porywający tłumy wiecowi aktywiści, mistrzowie marketingu i najlepsi handlowcy, hipnotyzerzy i religijni liderzy mają pewną wspólną cechę – silne powietrze.

Zdrowie powietrznego mężczyzny

Ich organizm nienajlepiej znosi długie, fizyczne zmęczenie, więc sportowe, agresywne wyczyny mogą nie być dla nich zbyt bezpieczne. Powietrze stymuluje umysł, intelekt i system nerwowy. Powietrzni mężczyźni mają więc skłonności do nerwic, fobii, depresji, a nawet psychoz. Ich niezwykle aktywny system nerwowy i ciekawość sprawia, że lubią eksperymentować z używkami i środkami psychoaktywnymi. Mają jednak łatwość popadania w uzależnienia, więc muszą się nauczyć trzymać na wodzy swoje skłonności do alkoholu i narkotycznie działających substancji. Doskwierają im alergie, astma, stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych. Ich nerwowy, chaotyczny tryb życia sprawia, że często się źle odżywiają, mało śpią, piją za dużo kawy i palą bez opamiętania. Nie umieją odpoczywać, więc doskonale pomaga im medytacja i relaks umysłu, psychoterapia, samotne spacery na łonie natury.

Powietrzny mężczyzna w pracy


Ich ogromna ruchliwość i aktywność skłania ich do szukania zawodów i profesji, które dają wolność, przestrzeń, niezależność lub choćby nie zmuszają do wykonywania odtwórczych, nudnych czynności. Powietrzni mężczyźni preferują typowo intelektualne role i funkcje. To doskonali nauczyciele, dziennikarze, wykładowcy, psycholodzy, trenerzy, coachowie. Świetnie się sprawdzają w biznesie jako specjaliści od handlu, reklamy, marketingu, szkoleniowcy i księgowi. Znajdziemy ich w takich zawodach jak: pisarze, naukowcy, informatycy, inżynierowie. Ale powietrze „lubi” także transport i usługi, więc powietrzni mężczyźni nierzadko bywają kierowcami, logistykami, zaopatrzeniowcami, sprzedawcami. W pracy szybko się nudzą i są niecierpliwi. Ciągle potrzebują nowych wyzwań i zajęcia, co sprawia, że nie przywiązują się zanadto do miejsca wykonywanej pracy i często ją zmieniają.

Powietrzny mężczyzna w związku

Nie są to łatwi partnerzy – zwłaszcza dla bardziej zachowawczo myślących kobiet, które szukają przede wszystkim bezpieczeństwa, stabilizacji i równowagi. Powietrzny mężczyzna zapewni jej wiele wrażeń, ale o świętym spokoju jego partnerka musi zapomnieć. Nie jest im bowiem łatwo dostosować się do pewnych naturalnych obowiązków i rygorów, które nakłada związek, rodzina, dom, wspólne prowadzenie gospodarstwa. Gdy trzeba naprawdę stanąć na wysokości zadania, lubią robić różne uniki, są zmienni, niestali i miewają problemy z odpowiedzialnością za złożone deklaracje, słowa i obietnice. Czy bywają niewierni? Niestety, z czterech astrologicznych żywiołów, mają największe skłonności do romansów. Jednak ich skoki w bok często są nerwicową pogonią za emocjami i wrażeniami, więc z reguły grzecznie wracają do swojej partnerki.

Powietrzny mężczyzna potrafi jednak zapewnić swojej partnerce wiele niezapomnianych wrażeń, więc w związku nudą wiać nie będzie. Jego zaskakujące propozycje, romantyczne, szalone pomysły, inspirujący sposób rozmowy i dialogu sprawia, że kobieta czuje się przy nim silnie pobudzona i aktywna. Nie zawsze są jednak mistrzami seksu, gdyż ich nerwowy styl życia i skłonności do psychicznego wyczerpania sprawia, że nierzadko mają problem z potencją.

Powietrze ma jednak różne formy i w różnych odsłonach możemy go doświadczać. Powietrze Bliźniąt to intelektualny żywioł, aktywny umysł, który jest stale na najwyższych obrotach, nieco chaotyczny, ale dynamiczny i praktyczny w działaniu. I niczym dzięki teleportacji – Bliźnięta potrafią być wszędzie. Waga zaś to mistrz relacji, doskonały kompan, druh, kumpel. Jego ujmujący styl życia, osobisty urok, kultura i dobry smak sprawiają, że łatwo jest w stanie zjednać sobie zwolenników i sympatyków. Powietrze Wodnika to jednak coś z zupełnie innej półki. To łyk inspiracji, wolności, to wiatr zmian, który sprawia, że ten świat idzie w stronę postępu i rozwoju. To najlepszy w świecie przyjaciel, który zrobi dla nas wszystko. Wodnik to także lider nowoczesności, wykraczający poza schematy i normy genialny umysł, który jednak czasem nie umie się odnaleźć w tym świecie.

Piotr Gibaszewski

Licencja: Creative Commons
0 Ocena