Doprawdy, nie trzeba się jakoś szczególnie interesować astrologią, by sobie wyobrazić, kim może być kobieta z silną obsadą żywiołu ognia. Osoby niewtajemniczone w arkana astrologii mogą mylnie zakładać, że wystarczy urodzić się w znaku Barana, Lwa lub Strzelca, by uważać się za ognisty typ.

Data dodania: 2011-06-24

Wyświetleń: 3693

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To tylko pozycja Słońca w znaku. Pozostaje jeszcze dziewięć innych planet (w tym Księżyc), oraz ascendent (znak wschodzący) i Medium Coeli (znak górowania). Może się więc okazać, że Twoja koleżanka, sympatia lub przyjaciółka urodziła się w np. w znaku ziemskim, a ma temperament wściekłej tygrysicy. By to sprawdzić, niezbędne jest sporządzenie horoskopu. Mimo to Słońce w znaku ognistym wiele mówi o charakterze i osobowości. Jak to jest zatem z Tobą, jeśli masz silny ogień?   Temperamentna, zdecydowana, aktywna, pewna siebie, odważna, przebojowa, spontaniczna – czegóż chcieć więcej… Ale też niecierpliwa, wybuchowa, egocentryczna, apodyktyczna, agresywna, kłótliwa, pyskata…   Jeśli ten felieton czytają panowie – jedno jest pewne, w związku z ognistą kobietą nuda Wam nie grozi. Przygotujcie się na wiele wrażeń, niezapomnianych wrażeń…  Kobieta ze Słońcem w znaku ognia lub silnym żywiołem ognistym to wielkie wyzwanie dla mężczyzny. Nie bez powodu mężczyźni boją się silnych kobiet, z którymi czasem trzeba rywalizować, które doskonale sobie radzą z fizycznym wysiłkiem, stresem i dużymi przeciążeniami. Bo ognista kobieta nie boi się zmęczenia, walki i niebezpieczeństw, oraz lubi męskie wyzwania.

Kobieta z żywiołu ognia ma mocny organizm. Ze względu na intensywne tempo życia są częściej narażone na kontuzje, urazy, wypadki. Dokuczają im stany zapalne, przeziębienia, ciśnienie, problemy krążeniowe, serce, ale szybko dochodzą do formy po nawet ciężkich chorobach.

Kobieta ogień w pracy

Nie lubi monotonii, stabilizacja ją nie kręci, nie szuka świętego spokoju. Uwielbia takie profesje, które pozwalają się sprawdzić, które mają w sobie element walki, rywalizacji, emocji, a nawet stresu, który ją mobilizuje. Kobieta ognista dobrze funkcjonuje, gdy jest pod ścianą, gdy presja czasu i wyzwania zmuszają ją do ostrego galopu. Doskonale się zatem nadaje na stanowiska przywódcze, wodzowskie, kierownicze. Lubi typowo męskie profesje: ratownika, żołnierza, policjanta. Nieźle sobie radzi jako przedstawiciel handlowy, gnając przez kraj w służbowym samochodzie. Uwielbia różnorodność, zmiany, wysokie tempo i osobistą wolność. Wiele ognistych pań spotkamy także w biznesie, prowadzące własne firmy.

Kobieta ogień w związku

Kobieta ogień jest ambitna, więc nie uwiesi się na mężczyźnie. Lubi dominować i nierzadko wybiera sobie uległych partnerów. I choć czasem tęskni za prawdziwym twardzielem, to jednak najczęściej to ona rządzi i podejmuje decyzje w związku. W miłości i seksie często sama przejmuje inicjatywę. Nie widzi nic zdrożnego w tym, by samej zaproponować randkę lub intymną relację.
 
W łóżku lubi silne emocje, namiętności i ekscytację, ale też szybko się nudzi i łatwo traci zainteresowanie seksem wtedy, gdy partner przestaje ją zaskakiwać i zaczyna popadać w rutynę. Wierność nie jest jej najmocniejszą stroną, ale nie jest rozwiązła. Potrzebuje bowiem silnych emocji i wzruszeń, więc nuda w związku to coś gorszego, niż ostre i gwałtowne kłótnie, które choć czasem dramatyczne, kończą się zwykle dobrze i przynoszą pogodzenie.   Ogień jednak ogniowi nierówny. Inny jest bowiem ogień Barana, inny Lwa, inny zaś Strzelca. Doskonale opisuje to metafora świecy. Więc czytelniku dla odprężenia zapal świecę i pomedytuj sobie chwilę nad jej płomieniem. Zauważysz, że na samym dole ogień świecy jest krwiście czerwony.

Tak jak czerwony jest symbol parzącego, gwałtownego, wybuchowego Barana. W środku płomień świecy przybiera już inną barwę. To najsilniej świecący złoto-żółtym, słonecznym kolorem ogień.

Jego królewski, złocisty, spokojny blask symbolizuje dostojeństwo, chwałę, siłę i potęgę Lwa. Dlatego też Lwu tradycyjnie przypisany jest właśnie żółty kolor. Najwyżej zaś czytelnik zauważy, że płomień jest niebieski.

Ten „chłodny” ogień, jego inspirująca barwa, przenikliwa, ulatująca w przestworza symbolizuje najspokojniejszą formę ognia, jaką jest ogień Strzelca. Tradycja astrologiczna przypisała mu właśnie kolor niebieski (indygo), oświecającą, intelektualnie aktywizującą moc.

Z kobietą Baranem czytelniku przeżyjesz zatem mnóstwo gorących, dramatycznych emocji i niezapomnianych wrażeń, ale też ostre kłótnie i pyskówki.

Kobietę Lwa lepiej nie ignorować. Potrzebuje adoracji, uwielbienia, uznania i docenienia. To ona musi być w centrum uwagi, a Ty czytelniku musisz się zadowolić drugoplanową rolą (na szczęście, za nie też przyznają Oskary).

Pani Strzelec może okazać się wielkim wyzwaniem dla konserwatywnych i widzących swoją partnerkę wyłącznie w kuchni i w domu panów. Nie da się ona bowiem w żaden sposób usidlić i zepchnąć do jakiejś z góry napisanej roli. To kobieta kochająca wolność i wiele uczyni, by tę swą niezależność utrzymać. Na długie, pasjonujące dyskusje o życiu, o prawdzie i tym, co najważniejsze, jest doprawdy niezastąpiona.

Autor: Piotr Gibaszewski

Licencja: Creative Commons
0 Ocena