Planując udział w targach każdy wystawca staje przed problemem jakie stoisko targowe wybrać. Do wyboru ma zlecenie zaprojektowania stoiska indywidualnego lub wykorzystanie jednego z wielu dostępnych na rynku systemów wystawienniczych.

Data dodania: 2008-11-24

Wyświetleń: 5426

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Firma czy instytucja planująca wziąć udział w imprezie targowej staje przed koniecznością wyboru stoiska targowego. Znając już budżet przeznaczony na jedną lub kilka imprez targowych wybrać trzeba typ stoiska oraz jego powierzchnię. Kolejnym etapem jest wybór systemu targowego. Najogólniej stoiska targowe podzielić możemy na stoiska indywidualne budowane na specjalne zamówienie wystawcy oraz stoiska tworzone ze standardowych systemów wystawienniczych.

Indywidualne stoiska targowe są zazwyczaj najefektowniejsze, ale kosztują krocie i nie wszystkie firmy mogą sobie na nie pozwolić. Rozłożenie i złożenie takiego stoiska wymaga ekipy specjalistów. Transport i składowanie wymaga dużej ilości miejsca.

Alternatywą dla stoisk indywidualnych jest wykorzystanie standardowych systemów wystawienniczych. Systemy wystawiennicze pozwalają na tworzenie bardzo ciekawej zabudowy. Jednymi z najpopularniejszych są systemy panelowe. Te, mobilne systemy pozwalają na konstruowanie dowolnej wielkości i konfiguracji stoisk. Istotną zaletą tak zbudowanego stoiska jest możliwość jego wykorzystania na wielu imprezach targowych nawet wtedy kiedy powierzchnia i rodzaj stoiska ulegają zmianom. Przy odpowiednio zaprojektowanej grafice stoisko można przebudowywać jak domek z klocków.



Kolejną zaletą stoisk targowych budowanych przy użyciu standardowych systemów wystawienniczych jest łatwość ich transportu i składowania. Zajmują o wiele mniej miejsca niż stoiska indywidualne co dodatkowo zmniejsza koszty udziału w targach.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena