Microsoft wygrał swój los na loterii, inwestując w Open AI i łącząc rozwiązanie ChatGPT ze swoją dotychczas niepopularną wyszukiwarką Bing. Od momentu uruchomienia nowej usługi opartej na AI, Bing nieustannie wprowadza kolejne nowości, dystansując się od konkurencji. Czy potężny Google oprze się takiemu atakowi, czy może będzie musiał oddać sporą część swojego pola dla (na razie) przystępniejszej wyszukiwarki Microsoftu?

Data dodania: 2023-05-09

Wyświetleń: 233

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kolejne nowości w Bing AI – czy Google zdoła nadgonić straty?

Na razie tak samo, jak w grach na Bizzo Casino – wszystko jest wielką niewiadomą, ale warto przyjrzeć się tej sytuacji bliżej, bo Bing nie próżnuje i nieustannie wprowadza kolejne coraz lepsze usprawnienia.

Możliwości Bing AI – nowoczesnej wyszukiwarki opartej na sztucznej inteligencji

Wyszukiwanie w Internecie do tej poty polegało na wpisywaniu konkretnych słów kluczowych. Ktoś potrzebował dowiedzieć się ile lat ma Brad Pitt? Nie pisał całego pytania, tylko samo imię i nazwisko lub w najprostszej możliwej postaci „brad pitt wiek”. Dzięki sztucznej inteligencji zaimplementowanej do Binga można wpisać po prostu „ile lat ma Brad Pitt” a ona oprócz standardowych wyników wyszukiwani (jak na Google) wyświetli także odpowiedź na podstawie analizy internetowej AI, jak gdyby to pytanie zostało napisane do czatbota. Dzięki temu wyszukiwanie informacji jest jeszcze łatwiejsze.

Sprzężenie z przeglądarką Edge

Microsoft kuje żelazo, póki gorące i stara się zyskać jak najwięcej na swojej przewadze w „wojnie AI”, dlatego zastosował kompatybilność z przeglądarką Edge, która do tej pory jest w cieniu Google Chrome. Korzystający z Edge otrzymują boczny panel, na którym widnieje ikona Bing. Po kliknięciu włącza się boczne okno, gdzie można pisać z czatbotem, oraz tworzyć teksty w sekcji „redakcja”. Ponadto Bing potrafi analizować treść aktualnie otwartej strony i napisać streszczenie lub wyróżnić najważniejsze informacje. To niezwykle przydatne do pracy – zwłaszcza dla osób pracujących na pakiecie Microsoft 365, do którego można wpisywać treści wygenerowane przez czatbota, analizować dokumenty, czy wyszukiwać błędy.

Ponadto Bing zyskał dostęp do popularnego modelu tworzenia obrazów z wykorzystaniem kilku podstawowych słów kluczowych. Wystarczy powiedzieć botowi, co ma stworzyć, a on wygeneruje propozycje obrazów. Wynik nie jest zadowalający? Wystarczy powiedzieć mu, żeby dodał góry w tle, czy zmienił kolorystykę. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia użytkownika.

Nowości w Bing

W ostatnim czasie zapowiedziano dużą aktualizację, która jeszcze bardziej uprzyjemni korzystanie z sieci. Zostanie dodana od dawna oczekiwana historia czatu. Wystarczy, że kliknie się odpowiednią pozycję z listy po prawej stronie czatu i wyświetlą się wszystkie pytania oraz wygenerowane odpowiedzi. Ponadto można liczyć na:

  • Wielojęzykowe obsługiwanie narzędzia do generowania obrazów (w tym po polsku).
  • Dostęp dla wszystkich użytkowników, którzy tylko zalogują się na swoje konto Microsoft.
  • Usprawnienie wizualne wiadomości. Tworzenie przystępnych list, tabel, a nawet wykresów.
  • Kompatybilność z programami Microsoft 365 – wygodna opcja pobierania wygenerowanych wiadomości.
  • Udostępnienie technologii stronom trzecim, które będą mogły wykorzystywać Bing AI do usprawniania swoich usług w Internecie.

Ostatnią ciekawą zapowiedzią ma być możliwość przeniesienia paska bocznego Edge do Windows 11, co pozwoli uzyskać dostęp do czatu bezpośrednio z pulpitu, czy podczas pracowania na dowolnym programie. Rozwiązanie wzbudza spore kontrowersje, ale opcja będzie dobrowolna i każdy sam podejmie decyzję, czy chce korzystać z tego rozwiązania, czy nie.

Uwaga! W tejście znajduje się link hazardowy, a  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena