Sprzedaż samochodu na własną rękę nie zawsze jest najlepszym wyborem, szczególnie dla posiadaczy starszych pojazdów. Długotrwały proces i koszty przygotowań, a także oczekiwanie na nabywcę to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą się zmagać. Alternatywą dla tradycyjnej sprzedaży może być skorzystanie z firmy zajmującej się skupem samochodów używanych. Dlaczego warto rozważyć sprzedaż auta do skupu i jakie korzyści płyną z tego rozwiązania? Dowiedz się więcej z naszego artykułu.

Data dodania: 2023-04-19

Wyświetleń: 140

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto skorzystać ze skupu aut zamiast sprzedaży na własną rękę?

Czym jest skup aut?

Skupy aut to firmy, które kupują samochody od osób prywatnych oraz przedsiębiorstw. Interesują się zarówno autami młodszymi, jak i starszymi, sprawnymi technicznie lub powypadkowymi. Przedział cenowy kupowanych pojazdów waha się od kilku tys do nawet kilkudziesięciu tys złotych. Na rynku motoryzacyjnym wyróżnia je przede wszystkim szybkość transakcji, minimum formalności i płatność gotówką od ręki. W swojej ofercie mają także inne usługi jak auto kasacja i sprzedaż używanych części zamiennych.

Co oferują profesjonalne skupy samochodów?

Sprzedając auto na własną rękę musimy czekać na potencjalnego kupca nawet tygodniami i miesiącami, co wciąż nie daje gwarancji na sprzedaż. Skupy samochodowe mają największą zaletę, jaką jest szybkość transakcji. Większość skupów gwarantuje podpisanie umowy kupna-sprzedaży lub auto kasacji już w 24 godziny od przyjęcia zgłoszenia. Nie tracimy z tego powodu czasu na wystawianie ogłoszeń i nie ponosimy dodatkowych kosztów. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie.

Kolejne zalety skupu aut to:

  • Bezpłatna wycena pojazdu - skupy aut gwarantują uczciwe wyceny, jednak nawet w przypadku otrzymania niższej wyceny niż wartość rynkowa pojazdu, szybkość transakcji i brak poniesionych dodatkowych kosztów transportowych lub związanych z przygotowaniem pojazdu jest wciąż bardziej opłacalne od sprzedaży auta na własną rękę.
  • Natychmiastowa wypłata gotówki - po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży, pieniądze wypłacane są w formie gotówki lub przelewu niemalże od ręki. W przypadku pojazdu, który nie nadaje się do jazdy w wyniku wypadku lub braku badań technicznych i OC transakcja realizowana jest na miejscu u klienta.
  • Transport - każdy pojazd na życzenie klienta jest odtransportowany do skupu aut z miejsca jego postoju. Usługa ta jest w większości skupów aut darmowa, gdyż posiadają one własne środki transportowe wraz z przeszkoloną obsługą.
  • Bezpieczeństwo transakcji i ekologia - w przypadku sprzedaży pojazdu na własną rękę nowy nabywca ma 30 dni na przerejestrowanie auta. Gdy tego nie zrobi, zarówno kupujący, jak i my narażeni jesteśmy na konsekwencje prawne. Niedopuszczalna jest także sprzedaż samochodu osobom trzecim tzw. ,,słupom”, pojazd może posłużyć wtedy jako narzędzie przestępstwa np. do kradzieży paliwa lub zostać nielegalnie zdekompletowany. Uzyskane w ten sposób części zamienne zwykle są sprzedawane na aukcjach internetowych. Niestety pozostałe elementy nie nadające się do sprzedaży są porzucane na nielegalnych wysypiskach lub co gorsza w lesie.

Problemów tych unikniemy sprzedając pojazd w skupie aut, ponieważ jest to firma działająca w pełni legalnie i z zachowaniem wszelkich norm prawnych potrzebnych do wykonywania tego typu działalności. Bez problemu uzyskamy potrzebne dokumenty sprzedaży, czy auto kasacji pojazdu w celu przedłożenia ich w stosownym urzędzie lub biurze ubezpieczyciela. Możemy być również pewni, że nasz pojazd nie przyczyni się do degradacji środowiska naturalnego.

Jak sprzedać uszkodzony samochód w dobrej cenie?

Jeśli chcemy szybko sprzedać stary i uszkodzony samochód może być ciężko znaleźć odpowiedniego kupca w internecie lub z ogłoszenia w gazecie. Odpowiedzią na taką potrzebę jest auto kasacja - z tej formy pozbycia się pojazdu mogą skorzystać właściciele aut powypadkowych, starych, spalonych, czy zalanych.

W ten sposób pozbędziemy się starego, wybrakowanego lub kompletnie zniszczonego pojazdu i jeszcze na nim zarobimy. Cena ustalana jest indywidualnie dla każdego pojazdu i zależy m.in. od jego wagi, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Im pojazd cięższy tym więcej pieniędzy dostaniemy. Warto sprawdzić kilka ofert zanim zdecydujemy się na konkretny skup aut, wówczas możemy liczyć na korzystniejsze warunki sprzedaży i możliwość negocjacji ceny.

Podsumowanie

Decyzja o wybraniu skupu aut pozwala skrócić czas potrzebny do sprzedaży lub kasacji pojazdu, a od samego sprzedającego wymaga się minimum nakładów i wysiłku. Wystarczy skontaktować się z firmą i zadeklarować chęć współpracy poprzez formularz kontaktowy, telefonicznie lub osobiście. Szybki napływ gotówki pozwoli na realizację planów i zamierzeń związanych np. z nabyciem nowego samochodu. Zanim postanowisz sprzedać auto na portalu ogłoszeniowym lub szukać kupca na własną rękę, sprawdź dostępne auto skupy w swojej okolicy.

Na zlecenie Stacja demontażu pojazdów "Darwód" s.c. Roman Szkoła & Robert Plewka

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena