Coraz więcej osób zyskuje świadomość na temat potrzeby ochrony środowiska. Stosuje się różnego rodzaju metody na zmniejszenie ilości odpadów czy emisji szkodliwych substancji. Jednym z najprostszych, a jednocześnie ważnym sposobem na bardziej ekologiczne życie jest wykorzystywanie eko worków na odpady. Dlaczego są przyjazne dla środowiska? Oto jak i z czego produkuje się ekologiczne worki na śmieci.

Data dodania: 2023-03-23

Wyświetleń: 111

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

W jaki sposób produkowane są ekologiczne worki na śmieci?

Worki na śmieci — recykling czy ekologiczne materiały?

Coraz więcej przedmiotów wykonanych z plastiku czy tworzyw sztucznych poddaje się recyklingowi. Wiele osób zastanawia się, czy tego samego nie można zrobić z workami na śmieci. Niestety, materiał z którego są wykonane, nie nadaje się do ponownej obróbki. Włókna są zwykle zbyt cienkie, a same worki pokryte odpadami i wilgotne. Ich oczyszczanie pochłonęłoby dużo czasu i pracy.

Z tego powodu znacznie wygodniejszym  rozwiązaniem zarówno dla użytkowników, jak i producentów są odpowiednie eko materiały. Ekologiczne worki na śmieci rozkładają się znacznie szybciej niż zwykłe. Zajmuje im to przeważnie do 24 miesięcy, podczas gdy w przypadku zwykłych plastikowych toreb czas ten wynosi nawet 200-400 lat.

Ekologiczne worki na odpady — z czego są wykonane?

Aby worki na śmieci były przyjazne dla środowiska, muszą szybko się rozkładać i nie wpływać negatywnie na przyrodę. Od zwykłych produktów odróżnia je przede wszystkim materiał. Obecnie można znaleźć wiele rodzajów worków na odpady w dowolnym rozmiarze czy kolorze. Dzięki temu każdy może zdecydować się na ekologiczne rozwiązania

Z czego wykonuje się worki ekologiczne na śmieci? Zazwyczaj są one wyprodukowane z folii LDPE z dodatkiem komponentu d2w. Nierzadko wykorzystuje się także specjalny regranulat.

Worki foliowe z dodatkiem d2w

Najpopularniejsze wśród konsumentów są worki z folii LDPE z dodatkiem składnika d2w. To on odpowiada za znacznie krótszy czas rozkładu i dwustopniowy proces biodegradacji. Po upływie kilku lat w glebie zostaje jedynie ślad w postaci: 

  • wody, 
  • CO2,
  • biomasy.

Dodatek komponentu d2w nie wpływa na wytrzymałość worków na odpady. Doskonale nadają się one do dużych gospodarstw domowych, jak i dla osób mieszkających samotnie. Worki na śmieci ekologiczne wykonane z folii LDPE są trwałe i odporne na rozerwanie. W efekcie sprawdzają się do każdego rodzaju odpadów.

Worki z regranulatu

Do produkcji worków na śmieci wykorzystuje się także regranulat. Nie jest to materiał biodegradowalny, a pochodzący z recyklingu. Dzięki temu takie worki są bardziej przyjazne dla środowiska niż te klasyczne. Pozwalają ponownie wykorzystać materiał, aby ograniczyć jego produkcję. Są przy tym wytrzymałe i dostępne w różnych rozmiarach

Ekologiczne worki na śmieci — korzyści 

Warto decydować się na ekologiczne worki do składowania odpadów, ponieważ pomagają przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Obecnie bez problemu każdy konsument może znaleźć odpowiednie produkty i troszczyć się o ekologię. Warto jednak stawiać na sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że wykorzystane materiały rzeczywiście są eko. Na co dzień zużywamy spore ilości plastiku, dlatego dobrym pomysłem jest wprowadzanie zmian tam, gdzie to możliwe.

Wybierz trwałe, wytrzymałe, a przede wszystkim ekologiczne worki na odpady. Sprawdź ofertę renomowanego producenta i zadbaj o środowisko!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena