Dużą część wystroju kościołów stanowią figury sakralne. Zastanawiasz się, co mogą przedstawiać i czy warto podarować je w prezencie? A może nie wiesz, gdzie najlepiej kupić taką figurę? Podpowiadamy!

 

Data dodania: 2023-02-24

Wyświetleń: 336

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Figury sakralne do kościołów i nie tylko

Krótka historia figur sakralnych

Rzeźba religijna początkowo obejmowała głównie drewniane figury sakralne. W XIX wieku zaczęły one przeżywać swój rozkwit, a produkcja przyjęła masowy charakter. Warto wiedzieć, że rzeźby sakralne stawiano nie tylko w kościołach, ale również przydrożnych kapliczkach, czy nawet domach. Obecnie wykonywane są one z różnych materiałów, m.in. żywicy albo marmuru. Są to płaskorzeźby, podobizny świętych, figury przedstawiające Maryję lub Chrystusa itp. Coraz większą popularnością cieszą się także figury papieży, zwłaszcza Jana Pawła II.

Figury sakralne – zastosowanie

Musisz wiedzieć, że figury sakralne to doskonały pomysł na prezent, np. dla księdza, katechety albo siostry zakonnej. Można podarować je także parafii, chociażby w ramach podziękowania. Co ważne, służą one nie tylko jako dekoracja, ale również, a właściwie przede wszystkim, do adoracji i kultu. W katolicyzmie duży nacisk kładzie się na oddawanie czci świętym. Dlatego też zarówno w kościołach, jak i innych obiektach religijnych znajdują się liczne figury z ich wizerunkami.

Figury sakralne można także postawić w domu, aby pokazać swoją wiarę. Poza tym warto, aby zebrała się przy nich cała rodzina na wspólnej modlitwie. Oczywiście figury sakralne mogą również stanowić szczególną pamiątkę różnych uroczystości kościelnych. Doskonale sprawdzą się jako prezent na chrzest czy komunię. Świetnym pomysłem jest podarowanie świętej figury z okazji otrzymania sakramentu bierzmowania. Warto kupić taką, która przedstawia wybranego przez daną osobę patrona. Oprócz tego uniwersalnym prezentem niezależnie od wieku i okazji może być figura anioła.

Gdzie kupić figury sakralne?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej zakupić figurę sakralną? Produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów znajdziesz w ofercie hurtowni z dewocjonaliami jakobczak.pl/figury. Warto wiedzieć, że wiele z nich może być z powodzeniem eksponowanych również na zewnątrz. W asortymencie hurtowni nie brakuje figur w różnych rozmiarach. Dostępne są zarówno figury kolorowe, jak i białe, marmurowe.

Jak widać, figury sakralne mają duże znaczenie dla chrześcijan, a zwłaszcza katolików. Mogą przedstawiać Jezusa, świętych, a nawet anioły. Świetnie sprawdzają się jako prezent na różne okazje czy dar dla kościoła.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena