Bitcoin był jedną z pierwszych stworzonych kryptowalut i pozostaje jedną z najbardziej znanych i wiodących kryptowalut na świecie. Tak jak każde inne aktywo, Bitcoin prezentuje wiele zalet i jednocześnie pewne wady. Wartość tej cyfrowej waluty jest bardzo zmienna, co oznacza, że nie jest to stabilna waluta. W rezultacie Bitcoin jest doskonałym magazynem wartości i środkiem ułatwiającym transakcje. 

Data dodania: 2023-02-22

Wyświetleń: 82

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego Bitcoin jest aktywem spekulacyjnym, a nie walutą

Jedną z najbardziej niezawodnych i idealnych platform handlowych jest bitcoin up.

Pomimo ekspertów twierdzących, że te wirtualne transakcje pieniężne są szybkie, są one niezwykle wolne. Bazowa technologia Bitcoina, blockchain, zapewnia, że transakcje są bardziej bezpieczne i przejrzyste. Istnieje jednak limit łącznej liczby transakcji, które użytkownicy mogą wykonać na blockchainie dziennie. W rezultacie wykonanie nawet najprostszej transakcji zajmuje nawet kilka dni. Z drugiej strony, Bitcoin zapewnia anonimowość swoim użytkownikom, dlatego też jego charakter przeczy byciu globalną walutą ze względu na powolność transakcji i zmienność.

W wyniku różnych wad tego cyfrowego pieniądza, jest on bardziej aktywem spekulacyjnym niż walutą. Bez stabilnej wartości, ta elektroniczna waluta nie może stać się środkiem płatniczym. W rezultacie to elektroniczne aktywo jest towarem, którym handluje się jak złotem z nadzieją, że jego wartość wzrośnie, generując zyski. Spekulacja inwestycją jest dobra, ponieważ pomaga dodać płynność rynku i pomaga określić wartość tego cyfrowego aktywa. 

Wręcz przeciwnie, ten cyfrowy pieniądz jako aktywo spekulacyjne ma wartość. Oto dlaczego. 

Niedobór

Bitcoin ma twardy limit, ponieważ po tym jak Satoshi Nakamoto stworzył tę cyfrową walutę w 2009 roku, ustalił limit 21 milionów Bitcoinów. Ten twardy limit sprawia, że Bitcoin jest rzadki, a rzadkość sprawia, że ta wirtualna waluta jest cenna. Z drugiej strony, ograniczona dostępność sprawia, że cena tego wirtualnego aktywa jest zmienna, ponieważ cena jest jedyną rzeczą, która może się zmienić, aby zapewnić popyt.

Na zmienność tego cyfrowego aktywa wpływa nie tylko cena, ale także media. Jeśli istnieją negatywne wiadomości dotyczące tej wirtualnej waluty, cena Bitcoin zostanie dotknięta i spadnie. Wręcz przeciwnie, jeśli bardzo wpływowi ludzie promują tę cyfrową walutę i inwestują w nią, wartość tego wirtualnego aktywa wzrośnie.

Decentralizacja

Decentralizacja Bitcoina jest zarówno zaletą, jak i wadą. Decentralizacja oznacza, że ludzie będą inwestować w aktywa, które nie są regulowane. Banki centralne kontrolują tradycyjne waluty. Stąd ich wartość jest stabilna. Z drugiej strony, wartość tej cyfrowej waluty nie jest stabilna, a większość inwestorów woli inwestować w aktywa o stabilnej wartości lub cenie. W rezultacie niestabilność sprawia, że jest to bardziej inwestycja spekulacyjna, w którą można inwestować na giełdach.

W przypadku Bitcoina nie ma gwarancji minimalnej wyceny, więc gdyby grupa inwestorów zdecydowała się przestać używać Bitcoinów i sprzedać je, wartość tej cyfrowej waluty znacznie by spadła i dotknęła użytkowników posiadających znaczne udziały w Bitcoinie. 

Ograniczone zastosowanie

Przedsiębiorstwa i firmy muszą jeszcze zaakceptować płatności Bitcoin i przyjąć Bitcoin. W rezultacie ludzie mają ograniczone miejsca do wydawania swoich monet. Z drugiej strony, wielu przedsiębiorców akceptuje karty debetowe i kredytowe, co oznacza, że ich użycie nie jest ograniczone. Jednak kilka firm, takich jak Microsoft i PayPal, akceptuje płatności bitcoinowe.

Podsumowanie

Bitcoin może potencjalnie zmienić kształt świata finansów, ale jest bardziej aktywem spekulacyjnym niż walutą. Opinia publiczna powinna więc przestać oczekiwać, że wkrótce stanie się walutą.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena