Wzmacnianie organizmu w sposób holistyczny jest pomocne w minimalizowaniu skutków, jakie stres może wywierać na stan zdrowia. Rośliny adaptogenne pomagają normalizować procesy zachodzące w organizmie i wspierają go w stresie.

Data dodania: 2022-10-18

Wyświetleń: 370

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Naturalne sposoby na walkę z wyniszczającymi skutkami stresu

Wpływ stresu na ludzki organizm i niebezpieczeństwa z nim związane

Stres ma negatywne działanie na ludzki organizm już na poziomie komórkowym. Jego długotrwałe działanie może skutkować pojawianiem się niespecyficznych objawów ze strony różnych układów. Występować mogą zaburzenia hormonalne, problemy z układem pokarmowym i krążeniem, a także schorzenia związane ze sferą psychiczną. Ciągły niepokój i niewystarczająca ilość snu to częste problemy, z którymi zmagają się osoby narażone na duży stres. W konsekwencji mogą prowadzić one do rozwoju groźnych chorób, dlatego nie powinny być ignorowane.

Najskuteczniejsze adaptogeny mają na celu minimalizowanie skutków stresu. Działają one normalizująco na ludzki organizm. Oznacza to, że nie są środkami leczniczymi, a wzmacniającymi. Dzięki ich stosowaniu można holistycznie wzmocnić swoje ciało i umysł, co pozwala osiągnąć lepsze samopoczucie na co dzień i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych chorób cywilizacyjnych. Ponadto niektóre adaptogeny wzmacniają układ odpornościowy. Organizm nie tylko lepiej się broni przed drobnoustrojami, lecz także w razie rozwoju choroby szybciej i skuteczniej radzi sobie z infekcją.

Najskuteczniejsze adaptogeny pomocne w zwalczaniu stresu

Rośliny adaptogenne są znane ludzkości od wielu wieków i przez ten czas udowodniły swoje pozytywne działanie na samopoczucie i zdrowie człowieka. Przedrostek „adapto” z języka greckiego oznacza nic innego jak „przystosowywać się” i właśnie takie działanie wykazują adaptogeny. Ich działanie polega na wzmacnianiu i normalizacji organizmu, dzięki czemu prościej jest mu się przystosować do niesprzyjających warunków, na przykład takich jak stres. Znanych jest wiele gatunków, które możemy zakwalifikować jako rośliny adaptogenne, a część z nich jest dostępna w preparatach dostępnych na rynku już od lat.

Jednym ze znanych adaptogenów jest żeń-szeń, który słynie głównie ze swojego działania pobudzającego, ponieważ jest naturalnym środkiem dodającym energii. To jednak nie wszystkie jego zalety – ma dobroczynny wpływ także na układ krążenia i zdolności poznawcze. Ze względu na poprawienie koncentracji i pamięci jest często polecany uczniom w trakcie sesji egzaminacyjnych, ponieważ pomaga podczas nauki. W ostatnich latach popularność także zdobywa ashwagandha, która poza dużą aktywnością antyoksydacyjną ma działanie kojące nerwy i ułatwiające zasypianie, dzięki czemu pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena