Oświetlenie zewnętrzne znacznie różni się od tego, które instalowane jest wewnątrz budynku. Przede wszystkim ma być ono bardziej funkcjonalne niż dekoracyjne. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego. Obowiązująca dziś moda i trend dążenia do minimalizmu sprawiają, że coraz częściej stawiamy na dyskretne i proste oprawy. Lampy podtynkowe led to połączenie funkcjonalności z minimalistycznym, stylowym designem. Poznaj tajniki komponowania idealnej aranżacji świetlnej dla architektury zewnętrznej.

Data dodania: 2022-08-22

Wyświetleń: 431

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Oświetlenie podtynkowe zewnętrzne – postaw na minimalizm i dyskrecję!

Oświetlenie podtynkowe zewnętrzne to jak sama nazwa wskazuje - lampy przeznaczone do montażu w ścianie, suficie, a nawet podłożu. Zwykle są to dyskretne oprawy o minimalistycznym designie. Ich główną rolą jest oświetlanie przestrzeni, zwiększanie bezpieczeństwa. Pełnią także funkcję dekoracyjną. Zwykle jednak nie stanowią ozdoby same w sobie. Usytuowane w odpowiednim miejscu, z właściwie dobranymi parametrami do danego zastosowania, potrafią wydobyć z przestrzeni wyjątkowy charakter. Budują klimat i nastrój. Punktowe oświetlenie zewnętrzne przypomina po zmroku świetliki i dodaje niemal bajkowej atmosfery.

Oprawy podtynkowe to przede wszystkim techniczne oświetlenie. Jest płynnie wkomponowane w architekturę, dzięki czemu nie wyróżnia się na jej tle, a stanowi niemal integralną jej część. Dzięki zastosowaniu takich lamp, możemy strategicznie wydzielić strefy w przestrzeni okołodomowej. Możemy wyznaczyć ścieżki poruszania się, doświetlić miejsca, które wymagają zwiększonego poziomu bezpieczeństwa – podjazd, wejście do domu, schody itp.

Co ważne, lampy podtynkowe led są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Ich czyszczenie zajmuje naprawdę mało czasu dzięki ich niewielkim rozmiarom. Dodatkowo jedynie mała ich część jest narażona na zabrudzenia. Większość oprawy znajduje się bowiem pod tynkiem. Ponadto oprawy sprawdzonych producentów są pyłoszczelne oraz wodoodporne. Są również niezwykle wytrzymałe i trwałe. Cechują się wysoką odpornością na wpływ czynników zarówno atmosferycznych jak i mechanicznych. Wybierając wysokiej jakości oprawy zewnętrzne mamy pewność, że służyć nam będą przez lata. W przypadku lamp podtynkowych jest to szczególnie istotne, gdyż ich ewentualna naprawa lub wymiana wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności ze względu na sposób ich montażu. Zatem taki rodzaj oświetlenia zewnętrznego to idealny wybór dla tych, którzy chcą się cieszyć niezawodnością lamp zewnętrznych, bez konieczności poświęcania czasu i pieniędzy na ich pielęgnację i konserwację.

Kompozycja oświetlenia zewnętrznego podtynkowego występuje zwykle w postaci niewielkich rozmiarów lamp, które montuje się w określonych odstępach z nakierowaniem na wydzielenie danej strefy. Oprawy w tych samych wariantach wykończeniowych i o identycznych parametrach optycznych stosuje się, aby nadać indywidualny charakter danej części przestrzeni. Inne serie opraw podtynkowych można wykorzystać do oświetlenia podjazdu, inne do ganku, tarasu, altanki, a jeszcze inne do klatki schodowej. Dzięki temu nasz ogród wyróżni się wyjątkowym stylem bez konieczności rezygnowania z minimalistycznego i dyskretnego wykończenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena