Jeśli poszukujesz rozwiązania, które oświetli, a dodatkowo ozdobi Twój ogród, taras, balkon, czy altankę, ten artykuł może Cię zainteresować. Ciepłe światło, które emitują latarenki, sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przytulna i klimatyczna. Sama oprawa latarenki ogrodowej LED stanowi niezwykle urokliwą dekorację. Po zmroku, gdy lampa zostaje włączona, oświetla strategiczne punkty, wydobywa charakter przestrzeni i zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowników.

Data dodania: 2022-06-14

Wyświetleń: 385

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Latarenki LED – oświetlenie, które ozdobi Twój ogród i taras.

Latarenki ogrodowe LED to rozwiązanie, które znajduje zastosowanie zarówno w ogrodzie, na tarasie, balkonie, ganku, jak i innych miejscach wokół zabudowy. Latarenki można także zastosować wewnątrz budynku. Budują one klimat, emitują dyskretne, ciepłe światło, które sprawia, że przestrzeń jest bardziej przytulna i przyjazna.

Latarenki LED stanowią ozdobę samą w sobie. Stabilna i solidna oprawa lampy nie musi wyglądać ciężko i nieatrakcyjnie. Dostępne są modele, które przypominają lampiony – delikatne i ponadczasowe wzory. Kojarzą się one z ciepłem domowego ogniska i relaksem w ogrodzie czy na tarasie. Światło emitowane przez latarenki LED przypomina to, które dają świece w lampionach, jednak jest o wiele bardziej wydajne, dłużej żywotne, bardziej ekologiczne i bezpieczne.

Decydując się na przenośną formę oświetlenia zewnętrznego taką jak latarenki, zapewniamy sobie komfort związany z możliwością zmiany pozycji lampy. Możemy swobodnie przemieszczać oprawę i według potrzeb oświetlać dowolne miejsca. Tego typu lampy ogrodowe oferują często różne moce światła, dzięki czemu można budować za ich pomocą nastrój adekwatny do okoliczności. Latarenki można również złapać w rękę i przemieszczać się po ogrodzie. Zapewnimy sobie w ten sposób bezpieczeństwo oraz możliwość tymczasowego oświetlenia miejsca, które zazwyczaj tego nie wymaga.

Wybierając latarenki ogrodowe można postawić na uniwersalne wzornictwo lub wyjątkową, oryginalną oprawę. Producenci prześcigają się w pomysłach na kolejne serie. Ciekawym przykładem jest lampa do złudzenia przypominająca gniazdo ptaków. Wykonana jest z prawdziwych gałązek wierzby. Dzięki temu można uzyskać niezwykłą harmonię z otoczeniem. Takie latarenki montuje się na konarach drzew czy w żywopłotach. Jest to ciekawy, designerski dodatek, który jest zarazem bardzo funkcjonalny. Oświetla strategiczne punkty, nadaje charakteru, buduje klimat i zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców.

Dokonując wyboru latarenek do ogrodu czy na taras należy jednak pamiętać, że muszą być one wydajne i wytrzymałe. Oświetlenie stosowane na zewnątrz musi spełniać normy dotyczące pyło i wodoszczelności oraz odporności na uderzenia. Takie oprawy nie mogą być podatne na wpływ czynników atmosferycznych. Właśnie dlatego tego typu oświetlenie będzie nieco droższe od tego stosowanego w domu. Materiał wykonania musi być solidny – polecamy zdecydować się na oprawę, której korpus wyprodukowano z odlewanego ciśnieniowo aluminium bądź stali. Przesłona z kolei może być wykonana z poliwęglanu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena