Personalizowane pergole ogrodowe, to coraz bardziej popularne rozwiązania wśród właścicieli domów czy inwestorów. Nierzadko również pergole “szyte na miarę” są produktem ekskluzywnym, uzyskującym oryginalność dzięki personalizacji. Dzięki możliwości dostosowania projektu do swoich indywidualnych potrzeb klienci zyskują estetyczną, funkcjonalną i spersonalizowaną przestrzeń, która idealnie wpasowuje się w ich zewnętrzne otoczenie. 

Data dodania: 2024-12-19

Wyświetleń: 40

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Konfigurator pergoli ogrodowych - czym jest i jakie daje możliwości producentom pergoli i ich klientom?

W jaki sposób klient może dostosować pergolę do swoich indywidualnych potrzeb

Jednym ze sposobów, który odciąża firmę produkującą pergolę i oszczędza czas obsługi indywidualnych zamówień klientów jest samodzielne dopasowanie pergoli przez klienta - w rozwiązaniu, jakim jest konfigurator produktu, a w tym wypadku dokładnie konfigurator pergoli.

 

Czym jest konfigurator pergoli?

Jest to rozwiązanie, które pozwala z jednej strony przedsiębiorcom zaoferować nowoczesny sposób personalizacji, a z drugiej strony wspiera klientów podczas wyboru i daje im możliwość całkowitego lub częściowego projektu. Konfigurator upraszcza sprzedaż i zakupy klientów, wpływając pozytywnie na ich doświadczenia zakupowe.Przykładowymi funkcjonalnościami, które mogą się znaleźć w konfiguratorze pergoli są:

  • wybór wymiarów,
  • wybór materiałów/kolorystyki,
  • wybór dodatkowych elementów: oświetlenia, przesłon, przeszkleń, automatycznego sterowania czy systemu wentylacyjnego.
  • dodatkowe materiały edukacyjne i pomocne wskazówki do konfiguracji, które upraszczają wybory i tworzenie pergoli.

Jednakże ważnymi, a nawet kluczowymi opcjami, które posiada konfigurator pergoli są aktualizowana w czasie projektu i zmian na nim - cena konfiguracji oraz wizualizacja dająca podgląd, jak wyglądać będzie zaprojektowane czy wybrane rozwiązanie.

Przykładami kolejnych opcji mogą być:

  • określenie lokalizacji klienta, aby można było uwzględnić panujące w danym regionie warunki atmosferyczne,
  • możliwość wyboru w jakim stylu ma zostać zbudowana pergola, tak aby z jednej strony wpisywała się w styl budynku, a z drugiej spełniała swoją rolę np. wypoczynkową.
  • inne zależne od możliwości biznesowych firmy produkującej pergole.

Czyli z jednej strony konfigurator to narzędzie, które wnosi nowy wymiar personalizacji i składania zamówień w firmie, a z drugiej strony jest on tak zbudowany, by jak najlepiej pokazać możliwości firmy i jej produktu - personalizowanej pergoli.

To właśnie od producenta zależy jaki opcje znajdą się w konfiguratorze, jak zostaną one zaprezentowane i jakie zależności muszą zachodzić między poszczególnymi komponentami / funkcjami.

 

Co brać pod uwagę podczas decyzji o wdrożeniu konfiguratora pergoli?

 

1.    Funkcje, które chcieliby posiadać w konfiguratorze Twoi klienci.

Czy to ma być personalizacja szczegółowa, włącznie z aspektami technicznymi, czy może uproszczona, a przez to szybsza, pozwalająca na wybór z kilku podstawowych opcji.

  1. Możliwość kontaktu z obsługą, albo wysłanie zapytania z gotowym projektem. Po stworzeniu projektu klient może go zapisać i wysłać w celu kontaktu z fachowcem.
  2. Zintegrowanie konfiguratora z Twoim systemem produkcyjnym, bazą danych, sklepem internetowym czy innym serwisem.
  3. Korzyści - to jeden z elementów, który potrafi zaważyć o decyzji na temat wdrożenia konfiguratora. Jeśli Twoi klienci oczekują nowoczesnych rozwiązań lub Twój biznes potrzebuje optymalizacji obsługi spersonalizowanych rozwiązań, eliminacji błędów związanych z ręczną obsługą zamówień, to konfigurator produktu jest rozwiązaniem, które zapewnia te korzyści.
  4. Wizualizacja pergoli. Zawarte w konfiguratorze wizualizacje 2D lub 3D mogą pomóc w uniknięciu nieporozumień co do realizacji spersonalizowanego projektu. Z kolei ze względu na to, że pergole potrzebują technicznego wsparcia ze strony fachowców warto edukować klienta lub wesprzeć go np. konsultacją na czacie.
  5. Koszty - im mniej skomplikowany projekt tym mniejsze będą jego koszty, a przy tym nadal będzie nowoczesnym i konkurencyjnym rozwiązaniem na rynku.
  6. Zwiększenie satysfakcji klientów. Zadowolenie klientów z personalizowanych projektów często prowadzi do pozytywnych rekomendacji i lojalności wobec firmy. Co również jest istotną korzyścią mogącą wesprzeć decyzję o wdrożeniu tego rozwiązania w biznesie.

Dlaczego warto inwestować w konfigurator pergoli?

Po wdrożeniu konfiguratora warto zwrócić uwagę na opinie użytkowników i monitorować jego użyteczność w praktyce. Analiza danych dotyczących najczęściej wybieranych komponentów czy ewentualnych potrzeb klientów pozwala na ciągłe doskonalenie tego narzędzia. W https://icompose.it/ realizujemy projekty dedykowanych rozwiązań konfiguratorów dla różnych branż, posiadamy demo konfiguratora pergoli, a także udoskonalamy narzędzia zgodnie z dalszymi potrzebami przedsiębiorców.

Podsumowując, możliwości technologiczne oraz obecne trendy - w szczególności te, które wiążą się z popularnością personalizacji online i offline jeszcze bardziej urozmaiciły  proces zakupowy i sprzedażowy. Dlatego chcąc zwiększać konkurencyjność na rynku i w branży oraz dbać o satysfakcję klientów warto pomyśleć nad wdrożeniem szytego na miarę konfiguratora pergoli, który odpowiada na potrzeby Twoich klientów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena