Lampy ścienne zewnętrzne to rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić, gdy poszukujemy oświetlenia ogólnego, dekoracyjnego i akcentującego jednocześnie. Kinkiety zewnętrzne to funkcjonalne lampy oświetlające strategiczne punkty, zwiększające bezpieczeństwo i komfort ich użytkowników, ale także podkreślające urodę budynków i ich otoczenia. W poniższym artkule znajdą Państwo garść informacji, które przydadzą się podczas wyboru lamp zewnętrznych na ścianę.

Data dodania: 2022-08-12

Wyświetleń: 8744

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Lampy ścienne zewnętrzne, czyli oświetlenie, które musisz mieć! Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas wyboru kinkietów zewnętrznych

Oświetlenie zewnętrzne ścienne to często wybierane przez osoby projektujące (dla siebie lub na zlecenie) domy, altany, biurowce czy budynki użyteczności publicznej. Jest tak, ponieważ kinkiety zewnętrzne to niezwykle uniwersalny i funkcjonalny rodzaj oświetlenia. Odpowiada osobom, które poszukują oświetlenia ogólnego, akcentującego i dekoracyjnego. Lampy ścienne łączą wszystkie te funkcje jednocześnie.

Lampy elewacyjne usytuowane na ścianie domu, ganku, tarasu, balkonu, altany czy wjazdu do garażu, oświetlają daną część fasady budynku oraz jej okolice. Rozświetlają strategiczne punkty, gdy zapadnie zmrok, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkowników przestrzeni.  Wskazane miejsca to tylko kilka przykładów zastosowań lamp ściennych zewnętrznych. Są one najczęściej spotykane, jednak ledy te można zamontować na każdej płaskiej, pionowej powierzchni, ścianach lub słupach. Warto jedynie zadbać o właściwe rozplanowanie instalacji elektrycznej już na etapie projektu budowlanego. Dzięki temu będziemy mogli umieścić lampy w dowolnym, wybranym przez nas miejscu, bez konieczności ingerencji w instalację elektryczną.

Kinkiety led zewnętrzne to niezwykle dekoracyjne lampy. Obecnie wybierać można spośród nowoczesnych i klasycznych, ponadczasowych modeli. Właściwie dobrane potrafią nie tylko podkreślić urodę architektury. Nadają także dodatkowego uroku i klimatu zabudowie. Wybór lamp zewnętrznych na ścianę jest naprawdę spory. Nabyć można proste oprawy, o geometrycznych kształtach. Dostępne są także bardziej wymyślne wzory – latarenki jedno lub dwustronne. Kinkiety mogą wtapiać się także w otoczenie i nie rzucać się w oczy. Mogą być one statyczne lub regulowane. Często producenci umożliwiają klientom wybór koloru wykończenia, materiału korpusu, barwy światła i innych parametrów. Każdy wybierze coś dla siebie i dopasuje lampy do swoich potrzeb.

Warto pamiętać także o przeznaczeniu lamp zewnętrznych. Jak sama nazwa wskazuje, służyć nam mają na zewnątrz. Dlatego też powinny być one doskonale szczelne, wytrzymałe i odporne na wpływ czynników zewnętrznych. Godni zaufania producenci zawsze podają klasę szczelności, materiał wykonania i wszelkie istotne parametry techniczne opraw. Dla pewności zawsze warto skontaktować się z doradcą technicznym, aby udzielił nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz doradził w wyborze lamp do konkretnego zastosowania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena