Lampy sufitowe to jeden z częściej wybieranych rodzajów oświetlenia zewnętrznego. Są to najbardziej funkcjonalne, uniwersalne, ale i zwiększające bezpieczeństwo rozwiązania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp sufitowych. Z artykułu dowiedzą się Państwo na jakie cechy opraw warto zwrócić uwagę przy ich wyborze. Ważny jest wygląd lampy, ale także jej wytrzymałość, szczelność oraz inne parametry techniczne. 

Data dodania: 2022-04-21

Wyświetleń: 305

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy sufitowej zewnętrznej? Planowanie aranżacji świetlnej w ogrodzie, na tarasie i balkonie.

Projektanci zewnętrznych aranżacji świetlnych często decydują się na łączenie kilku rodzajów lamp zewnętrznych. Jednym z bardziej popularnych i uniwersalnych rozwiązań są lampy sufitowe. Można je zastosować na ganku, w altanie, na werandzie, pergoli, czy zadaszonym tarasie lub balkonie. Na rynku znaleźć można wiele modeli lamp sufitowych zewnętrznych różnych producentów. Przy wyborze odpowiedniego produktu należy jednak zwrócić uwagę na kilka cech i parametrów technicznych.

 

Lampy zewnętrzne nie tylko służą do oświetlenia przestrzeni i zwiększenia bezpieczeństwa. Stanowią także element dekoracyjny zabudowy. Dlatego wybierając konkretną lampę sufitową należy zwrócić uwagę czy producent oferuje produkty spełniające nasze oczekiwania co do estetyki wykonania oprawy. Wybierać można spośród prostych wzorów, nieco bardziej wyszukanych, zdobnych, a także nowoczesnych. Wszystko zależy od gustu, jednak radzimy, aby zastanowić się nad ponadczasową oprawą, tak aby w razie chęci zmiany wystroju nie trzeba było zmieniać również oświetlania.

 

Jednym z bardziej istotnych parametrów, który decyduje o wyborze lampy jest źródło oraz rodzaj emitowanego przez nią światła. Polecamy, aby w ogrodzie oraz innych przestrzeniach zewnętrznych stosować oszczędne, nienagrzewające się oraz przyjazne środowisku lampy LED, które dodatkowo cechują się długą żywotnością. Warto sprawdzić, czy oświetlenie zapewnia rozproszone światło o wysokim wskaźniku CRI.

 

Lampy dla architektury zewnętrznej (nie tylko te do zastosowań sufitowych) muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia chroniące je przed wpływem czynników zewnętrznych. Będą one narażone na gwałtowne zmiany temperatury, na wilgoć, wiatr, deszcz, promienie słoneczne. Z tego względu oświetlenie to powinno cechować się wysoką szczelnością, a także odpornością na uderzenia. Powinno się sprawdzić czy zastosowane szkło jest hartowane, a oprawa wykonana z wytrzymałego materiału takiego jak odlewane ciśnieniowo aluminium.

 

Niektórzy poszukują unikalnych opraw, których proces produkcji przebiega z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w niemal rzemieślniczy sposób. Przed zakupem warto upewnić się, gdzie i w jaki sposób produkowane są lampy. Niektórzy producenci wytwarzają oświetlenie na indywidualne zamówienie klienta, z możliwością wyboru parametrów produktu.

 

Wybór odpowiedniej lampy sufitowej zewnętrznej zależy od indywidualnych potrzeb oraz wymagań. Warto jednak zwrócić uwagę, by był to produkt wysokiej jakości. Dzięki temu będzie służył nam bezawaryjnie przez długi czas.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena