Niezależnie od wielkości firmy i profilu jej działalności ważne jest odpowiednie zarządzanie pracą, zasobami i wszystkimi procesami. Zarządzanie i przejrzysty plan kolejnych działań to klucz do sukcesu. Właśnie dlatego Business Intelligence jest terminem, z którym możemy spotkać się coraz częściej. 

Data dodania: 2022-04-07

Wyświetleń: 353

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przyszłość analityki kryje się pod pojęciem Business Intelligence

Pod pojęciem Business Intelligence (BI) kryje się szeroko rozumiana analityka biznesowa. Obejmuje ona m.in. lepszą efektywność produkcyjną, generowanie oszczędności czy tworzenie zaawansowanych analiz finansowy. To z kolei pozwala na podejmowanie przemyślanych decyzji biznesowych.

Dlaczego Business Intelligence to przyszłość?

Chcąc działać zgodnie z założeniami analityki biznesowej, należy nastawić się na gromadzenie i przechowywanie informacji związanych z działalnością całego przedsiębiorstwa. Dzięki temu można przeprowadzać analizy i generować raporty z oparciem o różne wskaźniki. Im pełniejszy mamy obraz tego, co dzieje się w firmie, tym trafniejsze decyzje podejmiemy w związku z jej przyszłością. Dzięki temu możemy umocnić swoją pozycję na rynku i łatwiej wyprzedzimy konkurencję.

Zaawansowane technologie są od dawna obecne w biznesie, a na ich wdrożenie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Zalety tego typu rozwiązań doceniają coraz szersze kręgi, jeśli więc nastawiamy się na rozwój i chcemy podążać w stronę Business Intelligence, powinniśmy się rozejrzeć za odpowiednimi narzędziami. Wydawałoby się, że analizy możemy prowadzić nawet w arkuszu kalkulacyjnym, ale jak się temu przyjrzymy bliżej, to możliwości, jakie to nam daje, są mocno ograniczone. Już samo gromadzenie i katalogowanie danych jest czasochłonne. Bardziej dostosowane do obecnych i przyszłych wymogów przedsiębiorców są wyspecjalizowane systemy BI.

System Business Intelligence – jak to działa?

Aby korzystać z takiego oprogramowania, nie musimy być specjalistami ani analitykami. System Business Intelligence to bardzo intuicyjne i dość proste w obsłudze narzędzie. Od razu mamy do dyspozycji wiele wskaźników biznesowych, dzięki którym możemy zestawiać dane, tworzyć tabele i wykresy. Jeśli mamy taką potrzebę, to oczywiście istnieje opcja dodania własnych wskaźników.

Istotną kwestią jest to, że jako warstwę analityczną wykorzystuje się nie bazy SQL, a domeny. To właśnie dzięki temu nie musimy mieć szerokiej wiedzy informatycznej, aby móc korzystać z tego narzędzia. Raporty możemy drukować w dowolnym momencie i przeprowadzić ich analizę lub przedstawić na spotkaniu zespołu projektowego. Dysponując takim oprogramowaniem, możemy monitorować czas pracy podwładnych, ich nieobecności i nadgodziny, weryfikować to, czy wszystkie faktury są uregulowane bądź przyglądać się dynamice sprzedaży.

W przypadku, kiedy narzędzie Business Intelligence będzie jednym z modułów systemu ERP, przedmiotem naszych analiz mogą być dane ze wszystkich działów firmy. Systemy ERP są innowacyjnymi rozwiązaniami informatycznymi, które łączą dane we wspólną bazę danych, więc informacje znajdują się w jednym miejscu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena