Firmy muszę inwestować w modernizację rozwiązań IT jeśli chcą być konkurencyjne na rynku usługowym. Użyteczność biznesowa przed funkcjonalnością oraz strukturą aplikacji – to główny czynnik, który decyduje o wyborze rozwiązań IT dla firm.

Data dodania: 2018-11-16

Wyświetleń: 469

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Konieczna przemiana firm

Większość dużych firm na polskim rynku ma jedne wspólny problem, przez lata w ich środowiskach narastała liczba coraz to nowszych rozwiązań obsługujących procesy. Skala infrastruktura wykroczyła na tyle poza próg, że odpowiednie zrządzanie zasobami IT stało się praktycznie niemożliwe. Dodatkowo zaistniały w ostatnich latach kryzys wstrzymał modernizację IT w przedsiębiorstwach. Utrzymywanie wielu różnych rozwiązań informatycznych w firmie kosztuje krocie co przekłada się na ceny usług, które są również wysokie.

Jeśli firma myśli przyszłościowo i chce być konkurencyjna na rynku musi zastanowić się nad zmianą infrastruktury IT. To w niej drzemią największe możliwości:

  • oszczędność
  • optymalizacja działania
  • optymalizacja zarządzania
  • efektywność

Architektura korporacyjna jest idealnym przykładem na wszystkie powyższe zalety. Pozwala opisać różne komponenty wraz z uwzględnieniem ich zależności, umożliwia optymalizację potencjały infrastruktury oraz opracowanie strategii rozwoju firmy. Architektura korporacyjna daje nam czarno na białym ile kosztuje nas IT, jak wspiera biznes i wyznacza drogę rozwoju.

W dobie wszechobecnych elementów Informatyki w każdej dziedzinie, czy gałęzi gospodarki nie da się od tego uciec. Jest to wręcz konieczność. Jedyne pytanie jakie należy sobie postawić to w co zainwestować i kiedy?

Odpowiedz na to pierwsze pytanie jest bardzo złożone i składa się na niego wiele czynników. Na pewno musimy przeanalizować nasz charakter pracy, jak nasza firma obecnie pracuje, jak planuje, czy ma jakiś model produkcji. I potem odpowiedzieć na pytanie, jak chcielibyśmy aby nasza firma funkcjonowała po wdrożeniu systemu, czy uaktualnieniu.

Drugie pytanie, a więc kiedy? To najlepiej od razu. Banalna odpowiedzi, ale trzeba być świadomy, że każdy miesiąc, każdy rok bez odpowiedniego zarządzania, czy planowania produkcji nie jest dla nas stratny.

To dlatego jest taki boom na rynku producentów oprogramowania, bo jest to po prostu konieczność. Firmy inwestujące w nowe technologie mają szanse rozwoju, a te które się tego nie podejmą, lub beda zwlekać z decyzją nie mają przyszłości.

Licencja: Copyright - zastrzeżona