Chcąc w pełni wykorzystywać siłę i moc kryształów, trzeba zdać sobie przede wszystkim sprawę z tego, że u podstaw tej pracy leżą liczby. Tak, właśnie one. Wśród liczb panuje harmonia – zbadali to mistycy i uczeni starożytni, kiedy próbowali dociec, jak funkcjonuje świat. I stwierdzili, że struktura kryształu opiera się na wzorach i liczbach. Dlatego też rytuały i tak zwane zaklęcia z użyciem siatek kryształów wykorzystują te liczby do specyficznych celów.

Data dodania: 2022-01-03

Wyświetleń: 1154

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kryształowe siatki. Kwiat Życia

Geometria – znaczy „ pomiar ziemi”. Studia geometrii rozpoczęły się od badania takich prostych figur jak kwadrat, koło, prostokąt czy trójkąt. Święta geometria, do której chcę dzisiaj nawiązać, jest badaniem opartym na rozpoznawaniu i uświadamianiu sobie pewnych wzorów, które ludzie stosowali od wieków i które wielokrotnie pojawiają się w tym, co tworzymy i co obserwujemy w naturze czy we wszechświecie. Wzory te ujawniają nasze wzajemne powiązania ze wszystkimi rzeczami i dają wgląd w leżące u podstaw tego systemy. Jesteśmy bowiem częścią wspaniałej, harmonijnej struktury.

Nie wiem czy Państwo jesteście świadomi, ale większa część magii kryształów opiera się na porządku i symetrii, geometrii i liczbach. Weźmy choćby złotą proporcję albo ciąg Fibonacciego. Kształty mają podstawowe znaczenie zwłaszcza wówczas, kiedy pracuje się z siatkami. Wtedy przemawiają do nas na poziomie uniwersalnym. Są geometrią występującą w naturze, w tym, co tworzymy i w nas. Dlatego warto je tworzyć.

Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na to, że siatki kryształów to swoista forma magii, obejmująca układanie kamieni w określone wzory oparte na liczbach, właściwościach metafizycznych i naukowych kamieni, symbolice kształtu itp.

W tworzeniu kryształowych siatek specjalne miejsce zajmuje tak zwany akt rozmieszczania kamieni. Służy on pewnemu celowi - ma charakter medytacyjny, pomaga stworzyć intencję.

Ważna jest też podstawa, na której budujemy siatkę, jeśli ma przez jakiś czas być trwała. Może to być deseczka, może stolik, duży talerz lub półmisek – wszystko po to, że gdyby zaszła potrzeba przesunięcia siatki, ułatwia to sprawę.

Chciałabym Państwu przedstawić rytuał układania Kwiatu życia, bardzo znanego w świętej geometrii. Rytuał ten, lub jak kto woli zaklęcie, warto wykonać na wydrukowanym schemacie, a nie na narysowanym wzorze, choć i o rysunek z użyciem cyrkla warto się pokusić.

Zaklęcie Kwiatu życia

Opiera się na starożytnym symbolu, z wielu powodów ważnym w świętej geometrii. Został on zidentyfikowany jako reprezentacja tonów i półtonów w muzyce. Niektórzy są zdania, że jest on symbolem pochodzenia życia. Jeden z najstarszych przykładów wykorzystania jego właściwości znaleziono w egipskim Abydos, w świątyni Ozyrysa. W kwiecie życia odnaleźć można wiele innych form: owoc życia, nasienie życia, drzewo życia, przecinające się kręgi, i inne kształty nierzadko wykorzystywane w praktykach mistycznych.

Znajdując oddźwięk u przedstawicieli różnych kultur, tworzy symetrię i harmonię. Stanowi symbol równowagi na wszystkich płaszczyznach życia.

Całkowity jego obraz obejmuje 19 pełnych kręgów. Środek każdego z nich to właśnie miejsce na umieszczenie kamienia. Stworzy się wówczas wzór geometryczny 18 kamieni zewnętrznych z jednym centralnym - w sumie będzie ich 19.

Warto zauważyć, że liczby 18 i 19 przyporządkowane są Słońcu i Księżycowi. Przy czym zaćmienia tych ciał niebieskich powtarzają się co 18 lat a daty pełni Księżyca po latach 19.

Pójdźmy dalej, by stwierdzić, że zewnętrzna struktura Stonehenge również obejmuje 19 kamieni. W Tarocie zaś 18 kartą Wielkich Arkanów jest Księżyc a 19 Słońce. Czy to wszystko nie skłania do myślenia Oczywiście, że tak.

Do stworzenia siatki Kwiatu Życia potrzeba będzie zatem 19 kamieni. Polerowanych lub surowych. Można posługiwać się.

Na przykład w centralnym punkcie użyć można kamieni imitujących złoto, a więc pirytu, złotego topazu, rutylu. Może to też być złoto lub kamień słoneczny.

Na sześciu punktach wewnętrznych ułożyć warto 6 kamieni księżycowych. Na 12 punktach zewnętrznego kręgu – kawałki kwarcu lub szafiry.

To oczywiście propozycja, bo przecież na każdy krąg można użyć innego rodzaju kamieni.

Dobrze jest jednak zacząć od pirytu, kamienia księżycowego i kwarcu, bo reprezentują one kolejno: iskrę życia pochodzącą od Słońca, Księżyc oraz Ziemię.

Rzecz jasna, że w zależności od potrzeb, na podstawie Kwiatu życia rozwijać można własne kompozycje z kamieni.

Na cokolwiek się Państwo zdecydujecie, ważna jest koncentracja. Układanie powinno się zacząć od punktu centralnego a potem kamienie winne być dokładane w każdym punkcie promieniście na zewnątrz.

Zaklęcie Kwiatu życia każe nam zadumać się nad życiem i zachować uważność w działaniach. Ważne, byśmy nadali mu istotne dla nas znaczenie.

Podczas rozmieszczania kolejnych kamieni, można wypowiadać słowa:

Środek: Uhonoruj początek, źródło, które wciąż bije

Czcij cale życie, traktuj wszystko troskliwie.

Wewnętrzny krąg – 6 kamieni, zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

Misteria są to życia niesłychane

Mity i historie niewypowiedziane.

Koła i cykle, wszystko łączy się tam

Dla całości życia szacunek mam.

Oświećcie mnie w nieznanym

Słońce i Księżyc, blaski niesłychane.

Dziękuję za życie, którego zaznaję

Niech w zgodzie z duchem toczy się dalej.

Niech ten kwiat w równowadze położony

Przypomina mi co dzień o mocy utajonej.

Niech miłość w nas wszystkich zaszczepi

i chęć działania, by żyło się lepiej

Zewnętrzny kręg- 12 kamieni:

Jako na górze tako na dole -

Daj mi ( nam ) światło, spełnij mą (naszą ) wolę.

W swojej praktyce, prócz tego, że czasem układam siatkę z kwiatem życia, noszę naszyjnik z tym symbolem. Wykonany jest ze srebra. Twórcą jego jest Grzegorz Ciszak, znany radiesteta, którego firma specjalizuje się między innymi w tworzeniu talizmanów i amuletów od przeszło 30 i , co najważniejsze, wszystkie zachowują odpowiednie proporcje, bowiem to jest kluczem , by odpowiednio oddziaływały na nasz organizm.

Rozmawiam z panem Grzegorzem i uśmiechamy się, że przecież proporcja też jest liczbą. - Jeśli będziemy trzymać się tych zasad, to stworzymy częstotliwości, powszechnie nazywane kolorami, posiadające odpowiednie długości fal, wśród których harmonie przynosi biały kolor, energii dodaje czerwony a uzdrawiająco działa fiolet. Są też oczywiście kolory pośrednie – mówi Grzegorz Ciszak.

Sedno sprawy tkwi w tym, że tworząc coś na zasadzie działanie kształtu, będącego swoistym akumulatorem dla organizmu, i wspomagając ów kształt kamieniami – czyli nośnikami energii – powodujemy, że nasz organizm poddaje się dobroczynnemu wpływowi tych częstotliwości , dzięki czemu wspomagane jest działanie poszczególnych naszych organów.

  • Kwiat życia niesie swoim kształtem białą energię. To wyjątkowa częstotliwość, pozwalająca nam przenosić do naszego organizmu inne barwy, bo widmo światła białego jest przecież nośnikiem innych kolorów – wyjaśnia Grzegorz Ciszak. - Potrzebujemy teraz stabilności, równowagi, siły, miłości, zabezpieczenia się przed zawiścią – to wszystko wprowadzi do naszego życia kwiat życia, czy to w formie naściennej, czy podstawek , czy też pięknych wisiorów ze srebra w towarzystwie kamieni harmonizujących czakry – dodaje.

Trudno się z panem Grzegorzem nie zgodzić, wszak ten wzór jest uniwersalny, dobry dla każdego, nie wymaga od tego, kto go używa świadomości działania, on po prostu porządkuje i harmonizuje naszą przestrzeń i nas samych.

Doświadczam tego od lat, nosząc jeden z piękniejszych, moim zdaniem, wisiorów ze świętą geometrią związanych.

Teresa Szczepanek

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena