W dzisiejszych czasach nie tylko wypada znać język angielski - warto mieć również potwierdzenie swoich umiejętności na piśmie. Jednym z najpowszechniej zdawanych w naszym kraju egzaminów językowych jest FCE. W dzisiejszym artykule omawiamy, na czym polega i w czym może Ci pomóc, a także podpowiadamy, czym powinien cechować się dobry kurs FCE.

Data dodania: 2021-08-23

Wyświetleń: 440

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym jest FCE i jak przygotować się do egzaminu

Co to jest certyfikat FCE? 

FCE to skrót od słów First Certificate in English. Pomyślnie zdany skutkuje otrzymaniem certyfikatu, który potwierdza zdolności językowe na poziomie zaawansowania B2, czyli średniozaawansowanym (upper intermediate). Certyfikat FCE pozwala Ci udokumentować, jak dobrze znasz język angielski - przydaje się to np. w CV. Jest uznawany przez polskie i zagraniczne uczelnie i instytucje, a w tym - potencjalnych pracodawców.

Jeżeli więc planujesz szukać nowej pracy i nie wykluczasz wykonywania obowiązków w środowisku anglojęzycznym, FCE będzie Twoim atutem. Certyfikat zaświadcza o naturalnym używaniu języka, umożliwiającym pracę lub naukę po angielsku, m.in. prowadzenie dyskusji i raportowanie, również pisemne.

Jak przygotować się do kursu FCE?

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do pomyślnie zdanego egzaminu FCE jest uczestnictwo w dedykowanych temu zajęciach. Nie musisz samodzielnie zastanawiać się, jaki zakres materiału musisz opanować. Kurs FCE przygotuje Cię do testu, niezależnie od obecnego poziomu zaawansowania. 

Do samego kursu nie musisz się przygotowywać - przed rozpoczęciem nauki Twoje umiejętności zostaną zweryfikowane w celu stworzenia odpowiedniego programu. Prawidłowo prowadzone zajęcia nie tylko przygotują Cię do stresujących warunków egzaminacyjnych, ale również pozwolą praktycznie wykorzystywać język. I właśnie to jest jego największą zaletą.

Zalety dobrego kursu FCE

Egzamin FCE ma na celu sprawdzenie rzeczywistych umiejętności, koniecznych do komunikacji z osobami anglojęzycznymi. Nie ma tutaj miejsca na półśrodki - dobry kurs powinien przygotować Cię do praktycznego używania języka, skupiając się przede wszystkim na prowadzeniu konwersacji. 

Skuteczne uczenie się wymaga dobrego podejścia - w przypadku przygotowania do egzaminu FCE należy nie tylko monitorować postępy, ale i zgrać je z wymaganiami i specyfiką zbliżających się testów. Stałe kontrolowanie tego, co już potrafisz, oraz tego, co wymaga poprawy, będzie zwiększało prawdopodobieństwo otrzymania certyfikatu. 

Kurs indywidualny czy grupowy?

Podobnie jak w przypadku treningu mięśni, również ćwiczenie zdolności umysłowych przynosi najlepsze efekty, gdy realizowane jest z osobistym trenerem. Kurs indywidualny pozwala na maksymalne spersonalizowanie zajęć według Twoich potrzeb, co w oczywisty sposób przekłada się na skuteczność. Lektor wychwyci Twoje braki i dostosuje program nauki w taki sposób, abyś pomyślnie zdał egzamin FCE.

Istotna jest możliwość odbywania konwersacji bezpośrednio z lektorem, co w grupie jest trudniejsze do osiągnięcia. Nauczyciel na bieżąco poprawi Twoje błędy, a każda lekcja przybliży Cię do zamierzonego celu w krótszym czasie.

Poszukując najlepszego kursu FCE, zwróć uwagę na dodatkowe udogodnienia, takie jak np. możliwość zdalnego odbywania zajęć lub odwołania lekcji. Niektóre szkoły językowe, takie jak Edoo.pl, oferują pierwszą bezpłatną lekcję próbną, która jest doskonałą możliwością sprawdzenia, jak to w rzeczywistości wygląda.

Nie pozwól, by egzamin podciął Ci skrzydła

Kurs FCE to nauka, którą warto odbyć - dzięki niemu będziesz mógł pochwalić się nie tylko “papierkiem”, ale i praktycznymi umiejętnościami językowymi. Sam egzamin może być stresujący, ale jeśli dobrze się do niego przygotujesz - nie będziesz żałował tej decyzji. Wybierz szkołę, która kładzie nacisk na konwersacje i indywidualne podejście do kursanta. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, wybierz kurs online, który w formule 1 na 1 może być równie skuteczny co stacjonarny. Powodzenia!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena