Kuchenka indukcyjna wolnostojąca jest coraz częściej wybierana i stanowi prawdziwą konkurencję dla tradycyjnych kuchenek. Indukcja ma bowiem wiele zalet i jest bardzo praktyczna.

Data dodania: 2021-08-16

Wyświetleń: 431

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wolnostojąca kuchenka indukcyjna  – jakie są jej zalety?
  1. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca – jak działa?
  2. Jakie zalety mają kuchenki indukcyjne wolnostojące?
  3. Kuchnie indukcyjne wolnostojące a kuchnie do zabudowy

Kuchenki indukcyjne coraz częściej zastępują tradycyjne kuchenki gazowe. Pozwalają oszczędzać energię i ułatwiają gotowanie. Wybór kuchenki wolnostojącej pozwala urządzić kuchnię w dowolny sposób bez dopasowywania mebli na wymiar. Co warto wiedzieć o kuchenkach indukcyjnych wolnostojących?

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca – jak działa?

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca działa poprzez wykorzystanie zasad indukcji elektromagnetycznej. Po położeniu na płycie metalowego naczynia powstaje silne pole magnetyczne. Na dnie naczynia powstają prądy wirowe i w ten sposób się ono nagrzewa. Z kolei od garnka nagrzewa się płyta. Ciepło jest generowane tylko w tym miejscu, gdzie znajduje się garnek, a pozostała część płyty zostaje zimna. Jako że całe ciepło wytwarzane na kuchence indukcyjnej wolnostojącej skupia się tylko na naczyniu do gotowania, ten typ kuchenki zapewnia dużą oszczędność. Wydajność takiej kuchenki wynosi 90 proc., podczas gdy w przypadku kuchenki gazowej jest to około 55 proc. Kuchnie indukcyjne wolnostojące znajdziesz na stronie lofra.pl/lofra-dolcevita-indukcja.

Jakie zalety mają kuchenki indukcyjne wolnostojące?

Oszczędność energii to jedna z najważniejszych zalet, jakie mają kuchenki indukcyjne wolnostojące. Dopływ prądu jest odcinany po zdjęciu garnka z płyty. Również czas gotowania jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnych kuchenek. Korzystanie z kuchni indukcyjnej jest też bezpieczne, ponieważ nie ma ryzyka poparzenia. Wszystko dzięki temu, że cała płyta nie nagrzewa się podczas gotowania. Jest to szczególnie ważne, kiedy w domu są małe dzieci. Również utrzymanie kuchenki indukcyjnej w czystości jest bardzo łatwe. Jedzenie, które przypadkowo spadnie na płytę nie przypala się i nie przywiera.

Kuchnie indukcyjne wolnostojące a kuchnie do zabudowy

Choć osoby preferujące meble na wymiar chętnie wybierają kuchnie do zabudowy, kuchnie indukcyjne wolnostojące mają wiele zalet i cieszą się ogromną popularnością. Brak konieczności dopasowania urządzenia do zabudowy sprawia, że podczas wymiany sprzętu na nowy nie trzeba przebudowywać wszystkiego na nowo. Taką kuchenkę można też dowolnie przestawiać, na przykład podczas przemeblowania. Kuchenka indukcyjna wolnostojąca daje dużo swobody w kwestii aranżacji przestrzeni, co nie zawsze jest możliwe w przypadku kuchenek do zabudowy.

Zobacz inne kuchnie z linii Dolcevita: lofra.pl/lofra-dolcevita

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena