Fotelik samochodowy dla dziecka to jedna z najważniejszych części całej wyprawki i to zupełnie normalne, że jego wybór trwa tygodniami. Niemowlę musi być w nim naprawdę bezpieczne, a co równie ważne, kupiony model powinien zapewniać mu komfortowe warunki w podróży. 

Data dodania: 2021-06-03

Wyświetleń: 621

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Foteliki obrotowe - czy warto je wybrać?

Współcześni producenci dobrze znają potrzeby dzisiejszych rodziców, dlatego ich najnowsze propozycje zapewniają coś więcej - są wygodne także dla rodzica. Z taką myślą powstały foteliki 360, które wyróżnia możliwość obracania siedziska.

Foteliki 360 stopni - wygoda i bezpieczeństwo

Każdy, kto kiedykolwiek musiał montować w samochodzie foteliki do jazdy tyłem, doskonale wie, jak długo to trwa i jak dużo cierpliwości wymaga. To szczególne wyzwanie dla wysokich dorosłych, którzy muszą mocno nagimnastykować się w niedużym aucie. Fotelik obrotowy 360 pozwolił na zawsze pożegnać się z tego rodzaju problemami.

Foteliki obrotowe nie są już dzisiaj żadną nowością - istnieją na rynku od kilku lat. Okazuje się jednak, że - choć ich popularność wyraźnie rośnie - wielu rodziców nie zdaje sobie z ich istnienia sprawy. Tymczasem system, który łączy fotelik samochodowy ze specjalnie zaprojektowaną podstawą, która umożliwia sprawną zmianę kąta jego ustawienia, to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Co istotne, pierwsze tego rodzaju modele ograniczały się do 90 stopni, dzisiaj natomiast kolejni producenci wprowadzają na rynek foteliki 360, które dają możliwość pełnego obrotu.

Wśród najnowszych propozycji doświadczonych producentów znajdziesz obrotowe foteliki do jazdy tyłem, które umożliwiają komfortowe włożenie dziecka we właściwy sposób. Możesz zapomnieć o problemach związanych ze wzrostem samego rodzica czy szerokością drzwi w samochodzie. W ten sposób zyskujesz pewność, że maluszek jest prawidłowo zapięty - foteliki 360 to nie tylko twój komfort, ale przede wszystkim gwarancja, że udało ci się prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa.

Co sprawia, że foteliki obrotowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców? Oprócz tego, że znacząco ułatwiają wkładanie i wyjmowanie z nich dziecka, są również bardzo intuicyjne w montażu. Fotelik obrotowy z ISOfix informuje o poprawnej instalacji za pomocą systemu wizualnych i dźwiękowych wskaźników. Taki wybór to komfort na wielu płaszczyznach.

Fotelik obrotowy RWF - najważniejsze informacje

Czy warto kupić fotelik obrotowy dla dziecka? Zebraliśmy wszystkie najczęściej pojawiające się u rodziców wątpliwości i próbujemy je rozwiać. Poznaj największe zalety i najważniejsze funkcjonalności, które podnoszą komfort codziennego życia z dzieckiem.

Przede wszystkim należy podkreślić, że obrotowe foteliki samochodowe ułatwiają zapinanie pasów. Rodzice mogą zapomnieć o przeciskaniu się pomiędzy fotelami - odwrócenie siedziska w stronę drzwi sprawia, że zyskują oni pełny dostęp do szelek i mogą przeprowadzić je w sposób prawidłowy. Dzieci podróżują więc bezpiecznie.

Musisz wiedzieć, że fotelik RWF obrotowy nie obróci się w czasie jazdy. Aby do tego nie dochodziło, producenci wyposażyli oferowane modele w specjalne zabezpieczenia. Nie dochodzi do ich obrotu zarówno w czasie jazdy, jak i podczas zderzenia. Warto podkreślić, że foteliki 360 bardzo dobrze przechodzą wszystkie testy zderzeniowe, co jest potwierdzeniem ich skuteczności.

Prawdopodobnie największą zaletą tego rodzaju rozwiązań jest intuicyjna obsługa. Fotelik obrotowy z ISOfix to bowiem nie tylko odwracanie siedziska, ale także szereg wspomnianych wcześniej sygnałów, dzięki którym rodzic zyskuje pewność, że instalacja przebiegła w sposób prawidłowy. Zwróć uwagę, że najnowsze modele dają także możliwość regulacji siedziska w momencie, gdy niemowlę znajduje się już w środku. Nie ulega wątpliwości, że wybór fotelika obrotowego oznacza prawdziwą wygodę dla całej rodziny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena