Kuchnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w domu. Skupia domowników podczas posiłku, korzystnie wpływa na relację, jednak musi zostać dobrze zaprojektowana, by przebywanie w niej było przyjemnością.

Data dodania: 2021-05-31

Wyświetleń: 474

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Na co zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni?

2. Czy kuchnia z wyspą to dobry wybór?

3. Meble do kuchni na zamówienie?

Z poniższego artykułu dowiesz się, jak dobrze zaprojektować kuchnię oraz czy warto postawić na meble na wymiar?

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni?

Każdy zdaje sobie sprawę, że dużo zależy od samej powierzchni kuchni. Im większe pomieszczenie do gotowania tym lepiej, jednak nie zawsze mamy ku temu odpowiednie możliwości. Każdą kuchnię da się jednak dobrze zaprojektować. Pod uwagę należy wziąć każdy aspekt i każdy element. Ważne są meble, ich rozmieszczenie, rozplanowanie sprzętu AGD, a także kolory - ścian, podłogi, szafek, blatów i sprzętu. Reszta zależy od naszego gustu. Możemy śmiało zaprojektować kuchnię pełną kontrastów bądź w zbliżonych barwach, bez akcentów. Warto zadbać o to, by szafki miały odpowiednią głębokość, a obok kuchenki znalazł się obszerny blat roboczy, który pozwoli swobodnie przygotowywać posiłki. Kuchnia bardzo szybko i bardzo często się brudzi, dlatego można postawić na łatwe w czyszczeniu materiały, które będą jednocześnie odporne na zawilgocenie.

Czy kuchnia z wyspą to dobry wybór?

Ciekawym wyborem, jeśli chodzi o kuchnię, jest rezygnacja z zabudowy ściennej na rzecz wyspy. Trzeba jednak pamiętać, że kuchnia z wyspą wymaga sporo miejsca. Jest ono potrzebne do przemieszczania się pomiędzy szafkami i wyspą, czy pomiędzy ścianą a wyspą. Kuchnia z wyspą świetnie sprawdzi się w ustawnych, kwadratowych lub prostokątnych pomieszczeniach. Ponadto, wyspa pozwala na dokładne wydzielenie stref w kuchni. Zazwyczaj wyspa zawiera zlew kuchenny oraz szeroki blat roboczy. Rzadko kiedy wyspa staje się akcentem, warto zadbać o to, by pasowała do całej kuchni i nie stanowiła oddzielnego tworu.

Meble do kuchni na zamówienie

Obecnie bardzo popularnym wyborem jest kuchnia na wymiar. Oznacza to, że praktycznie całość kuchni jest w zabudowie idealnie dostosowanej do rozmiarów pomieszczenia oraz wykonanej według wizji inwestora. Kuchnia na wymiar to rewelacyjny wybór dla każdego, gdyż tym sposobem można najkorzystniej zagospodarować nawet bardzo małe pomieszczenia. Kuchnia na zamówienie świetnie sprawdzi się w nowych domach, w domach remontowanych czy w mieszkaniach. Praktycznie nie ma w tym temacie żadnych ograniczeń.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena