Każda osoba, która planuje urządzanie domu lub mieszkania, powinna dowiedzieć się, jakie są najważniejsze trendy kolorystyczne w projektowaniu wnętrz w 2021 roku.

Data dodania: 2021-03-15

Wyświetleń: 524

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trendy kolorystyczne w projektowaniu wnętrz w 2021 roku

Aranżacja wnętrz i ich wystrój, są bardzo istotnymi kwestiami, które często mogą sprawiać kłopot właścicielom pomieszczeń. Należy bowiem dobrać do siebie wiele elementów, które razem powinny tworzyć spójną całość pod względem kolorystycznym. Domownicy muszą czuć się w takich wnętrzach komfortowo i chętnie spędzać w nich czas. W związku z tym warto się zastanowić, jakie są najnowsze trendy kolorystyczne, jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz, a następnie ich dekorowanie. Z pewnością zainspirują one nie jedną osobę, która boryka się z powyższymi kwestiami. Odpowiednio dobrane kolory sprawią, że każde pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru, zgodnego z oczekiwaniami domowników. 

Trendy kolorystyczne w projektowaniu wnętrz w 2021 roku – kolory inspirowane naturą

Wielu osobom dom kojarzy się ze strefą relaksu i odpoczynku. Jest to miejsce, w którym można oddać się błogiemu lenistwu po całym dniu spędzonym w pracy lub w szkole. Dlatego też główny trend kolorystyczny w projektowaniu wnętrz w 2021 roku nawiązuje do barw działających kojąco na psychikę odbiorcy. Niezwykle popularne zatem będą w tym roku takie kolory, jak uspokajające beże i różnego rodzaju odcienie koloru szarego. Można postawić również na kojarzące się z naturą brązy i ciemne zielenie. Powyższe naturalne barwy będą idealnie współgrać z pięknymi akcentami mebli w neutralnych odcieniach drewna. Ten kolorystyczny trend zakłada również wykorzystanie we wnętrzach wygodnych sof i foteli, których tapicerka posiada ciepłą kolorystykę. Wszystkie powyższe elementy ułatwią stworzenie przytulnej przestrzeni, która będzie stanowić idealne warunki do komfortowego wypoczynku. Kojarzą się one ze spokojem i pozwolą każdej przebywającej w ich otoczeniu osobie na należyte wyciszenie. 

Wciąż modne trendy kolorystyczne z przeszłości

Kolejny kolorystyczny trend, który dominować będzie w 2021 roku w projektowaniu wnętrz, nawiązuje do przeszłości. Taki zabieg zdarzał się już dosyć często w historii trendów wnętrzarskich. Jak powszechnie wiadomo, moda na pewne kolory co jakiś czas powraca. W tym przypadku warto będzie sięgnąć po barwy, które były modne w latach 70.,80. Ubiegłego stulecia, takie jak różne odcienie koloru niebieskiego, począwszy od jasnego błękitu, po ciemny granat, które idealnie współgrają z bardzo jasnymi, alabastrowymi odcieniami. Warty uwagi będzie również brudny róż, ciemny brąz i kolory o złocistej barwie. Podczas projektowania wnętrz w takiej kolorystyce, należy mieć na uwadze jedną bardzo ważną kwestię, która określana jest jako zasada 60-30-10. Zgodnie z nią około 60 % przestrzeni w danym wnętrzu, powinno być wypełnione przez dominujący kolor, następnie 30 % przestrzeni, powinien zdobić jakiś stonowany, współgrający odcień, a pozostałe 10 % to wyrazisty akcent, który kontrastować ma z resztą wystroju pomieszczenia. 

Styl kolorystyczny, inspirowany nowoczesną technologią

Trendy kolorystyczne na 2021 roku będą również inspirowane nowoczesnymi technologiami. Nie chodzi tutaj tylko o szarości, które w pierwszym momencie kojarzą się z tym tematem. W 2021 roku warto będzie bowiem postawić na nie do końca oczywiste, kolorowe akcenty, które mają na celu imitowanie ruch w pomieszczeniu. Taka paleta barw będzie zawierać wyrazisty kolor liliowy, piękny kolor błękitny, jak również kolor musztardowy. Przeciwwagę dla tych barw, stanowić będzie czysta biel i kolor grafitowy. Jest to zdecydowanie trend kolorystyczny dla osób, które nie boją eksperymentować się z kolorami i lubią nowoczesne rozwiązania. Tak urządzone pomieszczenie będzie pełne kontrastów, które jednak razem będą tworzyć niezwykle oryginalną i atrakcyjną całość, przyjemną dla oczu. Świetnym pomysłem będzie zakup do takiego wnętrza kanapy w delikatnym, pastelowym kolorze, do której będzie można dobrać kontrastujące dodatki w fantazyjnych wzorach. 

Barwy dodające wnętrzu energii

W 2021 roku będzie można również postawić na szaleństwo kolorów podczas projektowania wnętrz. Jest to z pewnością styl dla osób, które lubią otaczać się barwami sprawiającymi, że cały pokój natychmiastowo ożywa i dodaje energii domownikom. Ten trend kolorystyczny opiera się na wykorzystaniu przede wszystkim barwy różowej. Nie jest to wcale oczywisty wybór. Rzadko zdarza się, że ten kolor jest używany do aranżacji wnętrz dla osób dorosłych.  Nie należy się jednak ograniczać jedynie do tego koloru. Paleta barw może zawierać w sobie różne odcienie koloru niebieskiego i zielonego. W jej skład może wchodzić, zarówno bardzo błękitny odcień, jak również ciemna zieleń. Wykorzystanie bardzo intensywnego i rzucającego się w oczy koloru sprawi, że będzie on stanowić centralny punkt każdego pomieszczenia, przykuwający spojrzenia. Szczególnie warto zastanowić się nad zakupem kanapy o takim wyrazistym kolorze.  Wciąż modne są meble tapicerowane w kolorze butelkowej zieleni.

Projektowanie wnętrz pod względem kolorystycznym, z pewnością nie należy do łatwych zadań. W związku z tym, warto poznać najnowsze trendy kolorystyczne, które dominować będą w 2021 roku. 

Licencja: Creative Commons
1 Ocena