Poszukiwanie pracy na rynku zagranicznym zawsze wiąże się z dużymi oczekiwaniami finansowymi, ale także ze stresem towarzyszącym konieczności zgromadzenia i przetłumaczenie niezbędnej dokumentacji związanej z przebiegiem kariery zawodowej oraz dopełnienia licznych formalności.

Data dodania: 2021-05-19

Wyświetleń: 605

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Praca dla dekarza w Norwegii - czy warto wyjechać?

Stres ten jednak działa motywująco, bo finałem starań jest satysfakcjonujące merytorycznie i ekonomicznie stanowisko pracy. Polacy pracujący w branży budowlanej od lat chętnie emigrują do Norwegii, która słusznie uchodzi za kraj o wysokiej kulturze pracy. Dobrze wykształceni pracownicy mają możliwość zarobić tu o wiele więcej niż w Polsce.

Dlaczego warto pracować jako dekarz w Norwegii

Emigranci z Polski bez problemu znajdują pracę przy naprawie i konserwacji dachów. Doświadczony dekarz w Norwegii może zarobić nawet 100 PLN za godzinę pracy. Pensja daje możliwość opłacenia wszystkich kosztów życia oraz odłożenia oszczędności. Osoby pracujące w Norwegii w zawodzie dekarza lub dekarza blacharza podkreślają, że już po roku pracy można myśleć o zakupie własnego mieszkania czy dostaniu kredytu.

Ile zarabia dekarz w Norwegii?

Należy wiedzieć, że  branżach strategicznych, a budowlanka należy to takich właśnie branż, wynagrodzenia podlegają rokrocznym renegocjacjom między przedstawicielami związków zawodowych, a przedstawicielami pracodawców. Dekarz, jako przedstawiciel branży budowlanej, zarabia obecnie w Norwegii zgodnie z następującymi minimalnymi stawkami godzinowymi:

  • wykwalifikowani pracownicy mogą liczyć na nie mniej, niż 209,70 NOK za godzinę;
  • niewykwalifikowani pracownicy bez doświadczenia w branży mogą liczyć minimum na 188,40 NOK za godzinę;
  • niewykwalifikowani pracownicy z przynajmniej rocznym doświadczeniem w budownictwie zarobią minimum 196,50 NOK za godzinę;
  • pracownicy poniżej 18. roku życia mogą liczyć na przynajmniej 126,50 NOK za godzinę.

W roku 2019, zanim pandemia pokrzyżowała plany pracownikom i pracodawcom, w Norwegii znajdowało się niemal 100 tysięcy naszych rodaków. Chwilowy przestój na rynku pracy na szczęście już minął, i norwescy pracodawcy znów chętnie zatrudniają dekarzy z Polski.

Obowiązki zawodowe dekarza w Norwegii

Obowiązki dekarza w Norwegii nie odbiegają od obowiązków dekarza w Polsce. Oferty pracy dla dekarzy w Norwegii najczęściej wymieniają następujące:

  • układanie i zgrzewanie papy termozgrzewalnej i folii PVC
  • montaż izolacji
  • ocena stanu ryzyka pożaru związanych z pracami
  • utrzymywanie porządku w miejscu pracy

Z uwagi na norweskie tradycje budowania, dobór materiałów oraz względy klimatyczne, polscy dekarze, zwłaszcza mający doświadczenie w pracy na terenach górskich i podgórskich, mogą liczyć w kraju fiordów na pracę nie tylko dobrze płatną, ale także satysfakcjonującą z uwagi na zlecane im zadania.

Czy warto być pod opieką agencji pośrednictwa pracy

Jak wspomniano, konieczność zgromadzenia i przetłumaczenie niezbędnej dokumentacji związanej z przebiegiem kariery zawodowej oraz dopełnienia licznych formalności wymaganych na norweskim rynku pracy, może stanowić dla pracownika z Polski duży stres. Dodatkowym utrudnieniem jest zawsze nieznajomość języka obcego. Dlatego właśnie watro poszukiwać pracy na stanowisku dekarza w Norwegii, korzystając z usług profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy za granicą.

Dobra firma pośrednictwa nieodpłatnie pomaga nowym pracownikom przejść całą procedurę związaną z zalegalizowaniem pobytu i pracy, jak również w zdobyciu wszelkich potrzebnych zezwoleń i szkoleń wymaganych do pracy na danym stanowisku. Jeśli skorzystasz z usług Jobbassistanse, znajdziemy Ci pracę, umożliwiającą znaczące podniesienie Twoich zarobków. Będziesz robił to samo co w kraju, ale za dużo większą stawkę. Dołożymy wszelki starań, abyś nie odczuł trudów relokacji:  ulokujemy Cię w jednym z naszych przystosowanych do dłuższego pobytu domów, a przyporządkowany koordynator, który odpowie telefonicznie na Twoje wszelkie pytania dotyczące pobytu oraz pracy, będzie pod telefonem przez cały dzień.

Podsumowanie

Współpraca z doświadczoną agencją pośrednictwa pracy za granicą to możliwość zyskania wysokich zarobków oraz pewność zatrudnienia w dobrych zagranicznych firmach z różnych branż. Obsługa całego procesu rekrutacji odbywa się na miejscu, czyli w Norwegii i jest po polsku (przy wszystkim pomagają Polacy). Jeśli jesteś dekarzem i planujesz wyjazd do Norwegii, nie wahaj się skorzystać z pomocy.

W przygotowaniu tekstu pomogła firma Jobb Assistanse, która od 2009 roku zajmuje się pośrednictwem pracy za granicą https://jobbassistanse.com/oferty-pracy-w-norwegii/dekarz/