Kierunek finanse i rachunkowość należy do najbardziej renomowanych pośród kierunków ekonomicznych. Jednocześnie studia rachunkowość i finanse zahaczają również o wiele innych obszarów. Dostarczają one wiedzy między innymi z zakresu matematyki i prawa. Specjalista z zakresu rachunkowości i finansów posiada wszechstronną wiedzę, zapewniającą mu dużą elastyczność na rynku pracy.

Data dodania: 2021-04-30

Wyświetleń: 562

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zostań specjalistą finansowym dzięki studiom finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość – na czym polegają studia

Jeśli chodzi o finanse i rachunkowość studia prowadzone są na większości polskich uczelni ogólnych oraz ekonomicznych. W Warszawie tytuł licencjata i magistra z finansów i rachunkowości można uzyskać między innymi na Uczelni Techniczno-Handlowej. Standardowo studia przyjmują formę trzyletnią i kończą się obroną pracy licencjackiej. Niemniej jednak istnieje również możliwość przedłużenia nauki o kolejne 2 lata i zakończenie studiów napisaniem pracy magisterskiej.

Studia finansowe na UTH prowadzone są przez doświadczonych praktyków. Polegają z jednej strony na licznych zajęciach teoretycznych, z drugiej na wielu godzinach warsztatów i praktyk. Dlatego też student nabywa nie tylko wiedzę, ale również umiejętności. Istotną zaletą studiów na kierunku finanse i rachunkowość na uczelni UTH jest współpraca uczelni z renomowanymi podmiotami z branży. Student nabiera umiejętności i czerpie wiedzę nie tylko od wykładowców zatrudnionych przez UTH, ale również od specjalistów z innych prestiżowych ośrodków akademickich, które współpracują z uczelnią. Warto wspomnieć, że w tworzeniu i realizacji studiów finanse i rachunkowość na UTH bierze udział Akademia Prawa Pracy i Rachunkowości “CEDOZ”.

Studia finansowe i co dalej

Tym, którzy wybiorą rachunkowość i finanse studia dostarczą kompletnej wiedzy z wielu obszarów. Jak już wspominaliśmy, z jednej strony jest to wiedza z obszaru szeroko rozumianej ekonomii, ale też z matematyki czy prawa. Ważnym obszarem studiów finanse i rachunkowość jest nauka prowadzenia księgowości oraz przygotowywania sprawozdań finansowych. Biorąc to wszystko pod uwagę, należy uznać, że możliwości zawodowe po ukończeniu kierunku finanse i rachunkowość https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/finanse-i-rachunkowosc są bardzo duże. Absolwent posiada sporą elastyczność, jeśli chodzi o wybór branży, w której będzie działał, jak również wybór konkretnego stanowiska. Przykładowe możliwości absolwenta, to następujące stanowiska:

  • księgowy w firmie prywatnej z dowolnej branży lub w instytucji publicznej,
  • księgowy w biurze rachunkowym,
  • audytor lub kontroler z zakresu księgowości czy ogólnie pojętych finansów,
  • doradca finansowy lub podatkowy.

Powyżej przedstawiono tylko niektóre z możliwości, którymi dysponuje absolwent finansów i rachunkowości. Warto również zauważyć, że wiedza zdobyta podczas tych studiów bardzo przyda się managerom oraz przedsiębiorcom.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena