Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje przyzwyczajenia w kontekście ochrony środowiska i szeroko pojmowanej ekologii. Troskę o planetę można wyrażać nie tylko poprzez oszczędzanie wody i energii czy chodzenie do supermarketów z bawełnianą torbą, ale również poprzez kupowanie polskich kosmetyków naturalnych – bezpiecznych dla środowiska, umieszczanych w opakowaniach nadających się do recyklingu.

Data dodania: 2021-03-22

Wyświetleń: 451

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

(Nie)oczywiste korzyści ze stosowania kosmetyków naturalnych, sprawdź!

Naturalne  składniki w kosmetykach

Kosmetyki naturalne to przede wszystkim dobre i bezpieczne składy, które nie zagrażają zdrowiu. Mogą po nie sięgać posiadacze i posiadaczki cer suchych, wrażliwych, tłustych, mieszanych, naczykowych i trądzikowych. Kosmetyki naturalne nie zawierają syntetycznych komponentów, które sztucznie „oblepiają” skórę, przyczyniając się do powstawania zaskórników, wyprysków i innych niedoskonałości. Są natomiast bogate w roślinne ekstrakty, naturalne oleje i masła, które wnikają głęboko w skórę, nawilżają ją, regenerują i chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Kosmetyki naturalne są bezpieczniejszą i zdrowszą alternatywą dla produktów konwencjonalnych. Nie znajdziesz w nich potencjalnie szkodliwych sztucznych konserwantów, ftalanów, substancji ropopochodnych, agresywnych detergentów czy PEG-ów. Nie musisz obawiać się więc o przenikanie do organizmu szkodliwych substancji chemicznych, ponieważ prawdziwe kosmetyki naturalne po prostu ich nie zawierają.

Polskie kosmetyki naturalne – bezpieczne dla skóry i środowiska

Wsparcie lokalnych producentów i rodzimych biznesów jest bardzo ważne dla wielu Polek i Polaków. Z tego powodu sięgają po ekologiczne warzywa i owoce uprawiane w naszym kraju, miody z pobliskich pasiek czy polskie kosmetyki naturalne – wyprodukowane z najwyższej jakości surowców, działających dobroczynnie na skórę i pozyskiwane w przyjazny środowisku sposób. Przykładem marki produkującej wartościowe polskie kosmetyki naturalne, pozbawione substancji odzwierzęcych, jest Resibo. Główną dewizą firmy jest działanie z poszanowaniem praw zwierząt i całej przyrody.

Polskie kosmetyki naturalne są łagodne i delikatne, ale skuteczne. Bez żadnego problemu  wykonasz z ich pomocą demakijaż, oczyścisz cerę, przywrócisz jej odpowiednie pH, nawilżysz i ukoisz. Na sklepowych półkach odnajdziesz także coraz więcej kolorowych polskich kosmetyków naturalnych, takich jak kremy BB czy balsamy brązujące. Opakowania produktów tego typu często tworzone są w duchu less waste, aby umożliwić ich powtórne wykorzystanie. Papierowa tuba po olejku do demakijażu świetnie sprawdzi się jako stojak na pędzle lub przybornik na długopisy, a szklany pojemniczek po kremie może pełnić funkcję organizera na drobną biżuterię czy akcesoria krawieckie, takie jak guziki.

Wspieraj swoją skórę i polską gospodarkę

Zaopatrując się w polskie kosmetyki naturalne, nie tylko kompleksowo zadbasz o skórę twarzy i ciała, a także wesprzesz rodzime biznesy i wzmocnisz krajową gospodarkę. Podczas kolejnej wizyty w drogerii lub w trakcie zakupów internetowych zwróć uwagę na pochodzenie produktów – może właśnie te polskie będą najodpowiedniejsze dla Ciebie?

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena