Kosmetyki zawierające koenzym Q10 zalecane są do pielęgnacji skóry z pierwszymi oznakami starzenia. Z uwagi na silne właściwości antyoksydacyjne, koenzym zwany też witaminą Q10, stanowi ochronę przed wolnymi rodnikami, dostarczając komórkom niezbędnej energii w procesie utleniania. 

Data dodania: 2021-03-22

Wyświetleń: 388

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przeciwstarzeniowe kosmetyki zawierające koenzym Q10

Pod tym względem jest bardzo atrakcyjny dla przemysłu kosmetycznego, stąd jego popularność w produkcji preparatów przeciwstarzeniowych. Czym jest koenzym Q10 i jakie ma zastosowanie w kosmetyce?

Koenzym Q10 jest naturalnym związkiem występującym w komórkach naszego organizmu, dostarczając im energię, a tym samym odpowiadając za prawidłowe funkcjonowania wielu narządów. Jest jednym z najważniejszych przeciwutleniaczy, który chroni komórki przed uszkodzeniami i wraz z witaminą E stanowi silny duet w walce ze skutkami fotostarzenia. Z uwagi na niskie ryzyko podrażnień, w kosmetyce jest stosowany również do pielęgnacji cery wrażliwej. Sprawdź, jakie efekty zapewniają kosmetyki zawierające koenzym Q10 i gdzie go znajdziesz.

Koenzym Q10 w kosmetykach

Koenzym Q10 jest substancją bezpieczną i dobrze się wchłania, stąd jego popularność w kosmetyce i zastosowanie szczególnie w skoncentrowanych preparatach do pielęgnacji skóry dojrzałej. Znajdziesz go w skoncentrowanych kremach typu serum, w kremach do pielęgnacji skóry twarzy czy okolic oczu oraz w maseczkach. Pojawia się również w składzie niektórych kremów BB z oferty sklepu Beautikon https://beautikon.com/collections/koenzym-q10.

Kosmetyki zawierające koenzym Q10 – jak działają na skórę?

Z uwagi na swoje cenne właściwości koenzym Q10 zwany jest eliksirem młodości i stosowany w produkcji kosmetyków przeciwstarzeniowych. Jako antyoksydant zwiększa potencjał obronny naskórka, a tym samym zapewnia prawidłowy przebieg procesów regeneracji. Pobudza syntezę kolagenu i zapobiega rozpadowi jego struktur, tym samym zaspokaja potrzeby cery z pierwszymi oznakami starzenia – zmęczonej, wiotkiej i pozbawionej energii. Efekty, jakie zapewnia, są wielowymiarowe – od poprawy elastyczności skóry, po redukcję zmarszczek:

  • chroni przed stresem oksydacyjnym oraz niekorzystnym działaniem promieni UV,
  • dotlenia skórę, zabezpiecza ją przed utratą wilgoci oraz chroni warstwę lipidową,
  • łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie mikrouszkodzeń naskórka,
  • poprawia napięcie skóry, m.in. dzięki temu, że ułatwia przenikanie substancji biologicznie aktywnych.
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena